Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

10. augusta 2006

Kvartálne výsledky Deutsche Telekomu sklamali analytikovHospodárske výsledky najväčšej európskej telekomunikačnej skupiny podľa tržieb Deutsche Telekom (DT) za druhý kvartál sklamali analytikov. Celkové tržby skupiny síce za tri mesiace do júna vzrástli ...Zdieľať

BONN 10. augusta (WEBNOVINY) - Hospodárske výsledky najväčšej európskej telekomunikačnej skupiny podľa tržieb Deutsche Telekom (DT) za druhý kvartál sklamali analytikov. Celkové tržby skupiny síce za tri mesiace do júna vzrástli medziročne o 2,6 % na 15,13 mld. eur, avšak analytici očakávali ich výšku na 15,22 mld. eur. Kvartálny zisk pred úrokmi, zdanením, odpismi a amortizáciou (EBITDA) medziročne klesol o 7,2 % na 4,8 mld. eur, zatiaľ čo analytici odhadovali až 5,04 mld. eur. Spoločnosť DT evidovala v druhom štvrťrok aj medziročný pokles čistého zisku o 14 % na 1,01 mld. eur, čo zdôvodnila stratou zákazníkov pevných liniek.

Ešte pred zverejnením kvartálnych výsledkov spoločnosť DT prekvapivo znížila odhad jadrového zisku a tržieb na roky 2006 a 2007. Dôvodom zníženia prognóz je silná cenová konkurencia na domácom trhu. Odhad tohtoročného jadrového zisku (EBITDA) znížila skupina až o 1 mld. eur na 19,7 mld. eur, pričom v roku 2007 odhaduje stagnáciu zisku. Celkové tržby skupiny by mali tento rok dosiahnuť 62,1 mld. eur, čo je o 600 mil. menej, než DT pôvodne očakával. Zníženie prognóz prekvapilo analytikov aj investorov. Akcie DT stratili vo štvrtkovom obchodovaní približne 10 % svojej hodnoty.
Deutsche Telekom je na Slovensku zastúpený prostredníctvom dominantného operátora na trhu pevných liniek Slovak Telekom, v ktorom kontroluje 51-percentný podiel, a mobilného operátora T-Mobile Slovensko, 100-percentnej dcérskej spoločnosti Slovak Telekomu.

(1 EUR = 37,356 SKK)

SITA, Reuters,AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bývalého väzenského vychovávateľa súdia za korupciu
<< predchádzajúci článok
Štyria Francúzi skákali pred autá na rušnej ceste, aby nafilmovali reakcie