Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

09. decembra 2020

Kým nezamestnanosť inde vo svete klesá, na Slovensku počet ľudí bez práce stúpolNezamestnanosť v členských krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v októbri opäť klesla, a to na 7,1 percenta zo ...Zdieľať
gettyimages 868064400 676x452 9.12.2020 (Webnoviny.sk) - Nezamestnanosť v členských krajinách Organizácie pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj (OECD) v októbri opäť klesla, a to na 7,1 percenta zo septembrových 7,3 percenta. Stále však bola 2 percentuálne body nad úrovňou z februára, čiže z obdobia pred pandémiou ochorenia COVID-19.


OECD však upozornila, že údaje o poklese nezamestnanosti skreslilo to, že v USA a Kanade sa do práce vrátili ľudia, ktorí boli na nútenej dovolenke. V týchto krajinách takýchto pracovníkov evidujú ako nezamestnaných, kým vo väčšine ostatných štátov sú zvyčajne stále považovaní za zamestnaných.


V eurozóne nezamestnanosť klesla len mierne, a to na 8,4 percenta, pričom o 0,2 percentuálneho bodu alebo viac sa znížila vo Francúzsku, Lotyšsku, Luxembursku a Portugalsku. Avšak o 0,2 percentuálneho bodu nezamestnanosť stúpla na Slovensku (na 7 percent) a v Slovinsku (na 4,9 percenta).

V USA sa októbrová nezamestnanosť znížila o 1 percentuálny bod na 6,9 percenta a takmer sa nezmenila v Kanade, kde zostala vo výške 8,9 percenta, a v Japonsku, kde stagnovala na úrovni 3,1 percenta.


Zdroj: Webnoviny.sk - Kým nezamestnanosť inde vo svete klesá, na Slovensku počet ľudí bez práce stúpol © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Enterprise Investors získa väčšinový podiel vo firme Software Mind
<< predchádzajúci článok
Niké dá 10 eur, za tip na alpské lyžovanie

Kým nezamestnanosť inde vo svete klesá, na Slovensku počet ľudí bez práce stúpol - diskusné fórum čitateľov