20. septembra 2009

Lacko pridal štvrtý bod, SR - Macedónsko už 4:0

Slovensko vedie nad Macedónskom v tenisovom súboji play-off o účasť v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára 2010 po prvej nedeľňajšej dvojhre už 4:0. Štvrtý bod na ...

AKTUALIZOVANÉ o 15:47 BRATISLAVA 20 septembra (WEBNOVINY) - Slovensko vedie nad Macedónskom v tenisovom súboji play-off o účasť v I. skupine euroafrickej zóny Davisovho pohára 2010 po prvej nedeľňajšej dvojhre už 4:0. Štvrtý bod na stranu už po sobotňajšej štvorhre istého víťaza pridal Lukáš Lacko, ktorý pod strechou Sibamac arény NTC v Bratislave zdolal Šendrita Deariho za 62 minút 6:3, 6:0. Súčasná slovenská daviscupová jednotka si vylepšila svoju singlovú bilanciu v tejto prestížnej tímovej súťaži na 6:6. Na druhú nedeľňajšiu dvojhru by mali nastúpiť Dominik Hrbatý a ďalší macedónsky náhradník Tomislav Jotovski. Pre skúseného Hrbatého by to mal byť zároveň úplne posledný zápas v Davisovom pohári v kariére a mal by mať slávnostný rámec.

"Keď je už o výsledku rozhodnuté, je to celé oveľa uvoľnenejšie. Dnes to bola proti slabšiemu súperovi navyše iba povinná jazda. Mal som trochu pomalší začiatok, ale potom som sa rozohral a rozhýbal a v druhom sete to už bolo v pohode. Súper ma nemal ako preveriť, nepodal som preto stopercentný výkon. Hral som tak, aby som kontroloval zápas a aby neprišlo k žiadnej komplikácii," uviedol po stretnutí Lukáš Lacko.
Lacko (142. v rebríčku ATP) potvrdil proti Dearimu, ktorý sa aktuálne ani nenachádza vo svetovom mužskom počítačovom poradí, úlohu vysokého favorita. Dvadsaťjedenročný Lacko mal so snaživým o 15 mesiacov mladším súperom problémy len v úvode stretnutia. Kým vychádzal Dearimu servis, držal svojho favorizovaného súpera ako-tak na dištanc, no za stavu 3:3 a 40:0 to zrazu prestalo mladému Macedónčanovi ´padať´a od tohto okamihu už len kopil chyby. Prvý set vyhral Lacko za 34 minút 6:3. A keď Deari v druhom sete pri svojom úvodnom servise premenil súperovi brejkbal chybou nohou, úplne stratil koncepciu a došli mu sily. V druhom sete už Deari nezískal ani gem a na svoje konto si pripísal len zopár fiftínov. Inak podľa údajov z ATP má tento Macedónčan v roku 2009 bilanciu na turnajoch 0:4, čiže v Davisovom pohári teraz v Bratislave inkasoval už piatu prehru. Lacko premenil pri podaní súpera za stavu 5:0 prvý mečbal.

SLOVENSKO - MACEDÓNSKO 4:0
Slovensko si už vybojovalo účasť v I. skupine euroafrickej zóny 2010

Lukáš Lacko - Šendrit Deari 6:3, 6:0 za 62 minút (34, 28)
Deari nahradil v pôvodnej nominácii už za rozhodnutého stavu Dimitara Grabuloského

Výsledky predchádzajúcich zápasov:

Piatok:
Dominik Hrbatý - Dimitar Grabuloski 6:2, 6:4, 6:4
Lukáš Lacko - Lazar Magdinčev 6:1, 6:1, 6:3
Sobota:
Martin Kližan, Filip Polášek - Dimitar Grabuloski, Lazar Magdinčev 6:3, 6:3, 6:3