17. februára 2011

Lacko v trojsetovej dráme podľahol Fishovi

Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Regions Morgan Keegan Championships v americkom ...

lukas lacko Slovenský tenista Lukáš Lacko. Ilustračné foto.Foto: SITAMEMPHIS 17. februára (WEBNOVINY) - Slovenský tenista Lukáš Lacko nepostúpil do štvrťfinále dvojhry na turnaji ATP World Tour 500 Regions Morgan Keegan Championships v americkom Memphise (International, dotácia 1 100 000 USD, tvrdý povrch Plexipave v hale).

Lacko si v osemfinálovom súboji 2. kola neporadil so skúseným Američanom Mardym Fishom nasadeným ako štvrtým a podľahol mu vo vyrovnanom stretnutí za 160 minút 7:6 (5), 4:6, 6:7 (3).

Dvojnásobný semifinalista z Memphisu (2004, 2007), 29-ročný Fish, zdolal Lacka v ich premiérovom vzájomnom súboji tak, že v tajbrejkovej koncovke rozhodujúceho setu ušiel na 6:0 a napokon premenil za stavu 6:3 štvrtý mečbal. Pritom predtým ori skóre 6:5 a 30:30 z pohľadu Lacka pri podaní Američana, ktorý celkovo zahral 11 es, bol slovenský tenista dve loptičky od víťazstva. Fish, 17. hráč svetového renkingu ATP, štartuje na podujatí v Memphise jedenástykrát v rade.

Dvadsaťtriročný Lacko (109.), ktorý sa stal v tomto týždni opätovne slovenskou mužskou tenisovou jednotkou, nevyrovnal svoj výsledok v Memphise z vlaňajška, keď sa dostal do štvrťfinále. Za terajšiu účasť v osemfinále si Lacko vybojoval prémiu 14 050 USD a 45 bodov do rebríčka. Víťaz piatich turnajov na okruhu ATP Fish si pred duelom o postup do semifinále počká na víťaza súboja Brian Dabul (Arg.) - Sam Querrey (USA-5).