Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. apríla 2010

Lajčák ide rozvíjať dobré vzťahy s UkrajinouPočas štvrtkovej návštevy v Kyjeve prijmú šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka najvyšší ukrajinskí predstavitelia. "Chceme mať čo najlepšie vzťahy. ...Zdieľať
lajcak Foto: SITA, AP


BRATISLAVA 14. apríla (WEBNOVINY) - Počas štvrtkovej návštevy v Kyjeve prijmú šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka najvyšší ukrajinskí predstavitelia. "Chceme mať čo najlepšie vzťahy. Ukrajina je náš najväčší sused a kontakty bežia na všetkých úrovniach od občianskej po politickú. Pre nás je dôležité, aby bola Ukrajina spoľahlivý a predvídateľný partner," konštatoval Lajčák pred odletom do Kyjeva.

Prvá návšteva predstaviteľa slovenskej vlády od nástupu administratívy nového ukrajinského prezidenta má za cieľ nadviazať dialóg s novým vedením krajiny a potvrdiť záujem Slovenska o intenzívne vzťahy s Ukrajinou na všetkých úrovniach. Vo štvrtok bude rokovať s ukrajinským rezortným partnerom Konstantynom Hryščenkom, s ukrajinským premiérom Mykolom Azarovom, predsedom parlamentu Volodymyrom Lytvinom a prezidentom Viktorom Janukovyčom. Ministri podpíšu protokol o spolupráci oboch rezortov, Slovensko už dalo Ukrajine zoznam konkrétnych ponúk na spoluprácu pri transformácii spoločnosti a približovania sa k európskym štandardom.

V agende Lajčákových rokovaní je aj príprava návštevy prezidenta Ivana Gašparoviča v Kyjeve, ktorá by sa mala uskutočniť do leta.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Platy v malých nemocniciach sa zvýšia o 2,5 %
<< predchádzajúci článok
Pohotovosti čaká asi od júna zmena financovania

Lajčák ide rozvíjať dobré vzťahy s Ukrajinou - diskusné fórum čitateľov