31. októbra 2016

Lašák klubový rekord neprekonal, inkasoval po viac ako 209 minútach

Na snímke brankár klubu Bílí Tygři Liberec Ján Lašák.

Na snímke brankár klubu Bílí Tygři Liberec Ján Lašák. Foto: TASR/František Iván
Liberec 31. októbra (TASR) - Slovenský hokejový brankár Ján Lašák v službách Liberca napokon neprekonal klubový rekord v počte extraligových minút bez inkasovaného gólu. V nedeľňajšom zápase sa jeho séria skončila na 209 minútach a 13 sekundách, keď ho krátko pred polovicou zápasu prekonal pardubický útočník Petr Hubáček.

Lašák vynuloval Mladú Boleslav, Plzeň i Karlove Vary. Potom na jeden zápas pustil do bránky Romana Willa, ktorý na ľade Sparty pustil len jeden gól a pomohol k víťazstvu "bielych tigrov" 4:1. V nedeľu sa do bránky proti svojmu bývalému klubu z Pardubíc vrátil Lašák a všetci sledovali, či prekoná rekord bývalého brankára Liberca a krajana Marcela Melicherčíka. Ten v sezóne 2013-14 nedostal gól 224 minút a 20 sekúnd.

Majster sveta z Göteborgu mohol prekonať aj Romana Turka, ktorého séria trvala 232 minút a zaradil by sa tak na celkové druhé miesto historických tabuliek. Prvú priečku drží aktuálne Vladimír Hudáček, ktorý neinkasoval 262 minút a 51 sekúnd. Ani jedno sa ale nakoniec nestalo. "Inkasovali sme dva góly, ale Janko odchytal ďalší vynikajúci zápas," povedal pre hokej.cz strelec víťazného gólu Dominik Lakatoš. Severočesi zvíťazili 4:2.