04. februára 2016

Lazio potrestali za rasizmus fanúšikov pokutou a uzavretím štadióna

Riadiaci orgán talianskej futbalovej Serie A potrestal klub Lazio Rím pokutou 65.000 eur a uzavretím troch sektorov jeho štadióna v najbližších dvoch domácich zápasoch. Lazio pyká ...

Ilustračné foto Foto: TASR/AP
Rím 4. februára (TASR) - Riadiaci orgán talianskej futbalovej Serie A potrestal klub Lazio Rím pokutou 65.000 eur a uzavretím troch sektorov jeho štadióna v najbližších dvoch domácich zápasoch. Lazio pyká za rasistické správanie svojich fanúšikov v stredajšom zápase 23. kola proti SSC Neapol (0:2), informovala agentúra DPA.

Šestnáste víťazstvo Neapola v sezóne zatienil rasizmus domácich fanúšikov. Tí počas celého zápasu pokrikovali a urážali senegalského stopéra SSC Kalidoua Koulibalyho. Hlavný rozhodca Massimiliano Irrati z toho dôvodu v druhom polčase na niekoľko minút prerušil zápas a hráčov si zvolal do stredového kruhu.

"Rozhodca urobil správnu vec, pretože situácia už bola neúnosná. Vcítili sme sa do kože Kalidoua a nebol to pekný pocit. Som na neho hrdý, pretože sa s tým vyrovnal ako chlap. Určite ho to nahnevalo, ale s podporou spoluhráčov to zvládol," komentoval incident tréner hostí Maurizio Sarri.