Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. augusta 2019

Legendárna speváčka Eva Pilarová oslávi tento týždeň 80 rokovEva Pilarová, archívna snímka.Zdieľať
Eva Pilarová, archívna snímka. Foto: TASR/Bohdan Kopčák
Bratislava 5. augusta (TASR) – V piatok 9. augusta oslávi okrúhle 80. narodeniny Eva Pilarová, ktorá patrí medzi najvýraznejšie speváčky českej populárnej hudby. V deň významného životného jubilea českej legendy vydá Supraphon v digitálnej podobe dve singlové kolekcie, mapujúce jej nahrávky z rokov 1960 až 1989. Okrem toho vyjde tiež raritný záznam predstavenia Evy Pilarovej s Karlom Gottom zo Semaforu z roku 1965.


Albumy budú dostupné od 9. augusta na streamingových alebo downloadingových servisoch. Väčšinu nahrávok Evy Pilarovej vrátane bilančného 3CD Zlatá kolekce nájdu jej priaznivci na webe www.supraphonline.cz/special/eva-pilarova. TASR informovala PR manažérka Adriana Čahojová.

Eva Pilarová študovala na JAMU v rodnom Brne a presadila sa ako speváčka v súbore legendárneho Divadla Semafor. Od svojich hudobných začiatkov interpretovala popri pop-music i džez. V roku 1962 získala zaň dokonca i zlatú medailu na Svetovom hudobnom festivale v Helsinkách. Pre Supraphon Eva Pilarová prvýkrát nahrávala v roku 1960. Išlo o duet s Jiřím Suchým Sup a žluva z divadelnej hry Taková ztráta krve, ktorý vyšiel na singli spoločne s veľkým hitom Klokočí. Nezabudnuteľnými sa stali jej duety s Waldemarom Matuškom či maestrom Karlom Gottom. V priebehu svojej speváckej kariéry získala množstvo významných ocenení, okrem iného je trojnásobnou držiteľkou najprestížnejšieho Zlatého slávika.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vedci: Obnova zničených lesov na Sibíri môže trvať aj vyše 100 rokov
<< predchádzajúci článok
Veriacim pomôže v otázkach o Bohu a viere aplikácia Tweetuj s Bohom

Legendárna speváčka Eva Pilarová oslávi tento týždeň 80 rokov - diskusné fórum čitateľov