Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

20. októbra 2021

Legendárny útočník Bossy má rakovinu pľúc. S chorobou chce bojovať ako kedysi na ľadeMike Bossy oznámil, že končí vo funkcii hokejového analytika televíznej stanice TVA Sports, lebo sa podrobí liečbe rakoviny pľúc. Šesťdesiatštyriročný legendárny útočníkZdieľať
mike bossy 676x463 20.10.2021 (Webnoviny.sk) - Mike Bossy oznámil, že končí vo funkcii hokejového analytika televíznej stanice TVA Sports, lebo sa podrobí liečbe rakoviny pľúc.


Šesťdesiatštyriročný legendárny útočník New York Islanders svojich fanúšikov ubezpečil, že bude bojovať o uzdravenie, aby sa ešte mohol vrátiť k svojej láske - hokeju.

"Šesť rokov ste mi prostredníctvom TVA Sports dovolili, aby som vstupoval do vašich obývačiek. Mal som tú česť rozprávať vám o hre, ktorej rozumiem a podeliť sa s vami o svoje skúsenosti. Dnes vám so smútkom musím oznámiť, že sa sťahujem z obrazoviek, aby som absolvoval nevyhnutnú prestávku potrebnú na liečbu rakoviny pľúc" vyhlásil Mike Bossy na webe NHL a ešte povzbudzujúco dodal: "Môžem vás ubezpečiť, že budem bojovať s odhodlaním a nadšením, ktoré mi boli vlastné počas hokejovej kariéry.".

Mike Bossy


Legendárny útočník počas desiatich sezón v NHL nazbieral 1126 bodov v 752 zápasoch. Počet nastrieľaných gólov (573) z neho robí 22. najlepšieho strelca histórie profiligy. S priemerom 0,76 gólu na zápas je najlepší spomedzi tých, ktorí odohrali minimálne 200 zápasov. V bojoch o Stanleyho pohár pridal 160 bodov (85+75) a bol jedným zo strojcov legendárnych štyroch triumfov NY Islanders v neprerušenej sérii v rokoch 1980 - 1983.

V roku 1982 sa stal najužitočnejším hráčom play-off a získal prestížnu trofej Conna Smytha. Trikrát sa stal rovnako držiteľom Lady Byng Trophy pre hráča, ktorý najlepšie skĺbi džentlmenské správanie so svojimi športovými kvalitami na ľade (1983, 1984 a 1986).

Kariéru ukončil pre chronické bolesti chrbta po sezóne 1986/1987. V histórii NY Islanders je najlepším strelcom, druhý najlepší je v bodoch a tretí v asistenciách. Členom siene slávy zámorského hokeja sa stal v roku 1991.
Zdroj: Webnoviny.sk - Legendárny útočník Bossy má rakovinu pľúc. S chorobou chce bojovať ako kedysi na ľade © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rekordérka Björgenová opísala svoju cestu peklom. V autobiografii odkryla pozadie dopingu, ktorý nebol
<< predchádzajúci článok
Dvanásť krajín Európy sa vyhráža vystúpením z FIFA, ak bude svetový šampionát každé dva roky