Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. októbra 2010

Legislatívnej rade vlády už šéfuje Lucia ŽitňanskáIlustračné foto SITA/Nina Bednáriková BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – V legislatívnej rade vlády už nie sú nominanti bývalej vlády – kabinet ich na návrh ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej nahradil novými ...Zdieľať
zitananska Ilustračné foto SITA/Nina Bednáriková

BRATISLAVA 20. októbra (WEBNOVINY) – V legislatívnej rade vlády už nie sú nominanti bývalej vlády – kabinet ich na návrh ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej nahradil novými členmi. Z postu predsedníčky legislatívnej rady odvolal exministerku spravodlivosti Vieru Petríkovú, ktorú nahradila Žitňanská.

Na post podpredsedníčky po bývalej štátnej tajomníčke Anne Vittekovej zasadne zástupca vedúceho Úradu vlády SR Jaroslav Pilát. Tajomníkom rady zostáva šéf sekcie vládnej legislatívy na úrade vlády Štefan Grman. Členmi novosformovanej legislatívnej rady sú: advokát Juraj Kamenec, zahraničný tajomník KDH Martin Dilong, advokátka Jana Hreňová, advokát Marek Káľavský, Oľga Ovečková z Ústavu štátu a práva SAV, Mária Kolaříková, riaditeľ Kancelárie Slovenskej komory architektov Vladimír Hutta, vedúci UNHCR v SR Peter Kresák, Jozef Čentéš z Generálnej prokuratúry SR, Božena Gašparíková z ETIAM, hypotekárna správkyňa v UniCredit Bank Slovakia Helena Štrbíková a generálna riaditeľka sekcie legislatívy ministerstva práce Vlasta Husáriková. Spomedzi nich Ovečková, Husáriková a Hutta pôsobili v rade aj doposiaľ.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ministri odsúhlasili vyšší podiel na kapitále IBRD
<< predchádzajúci článok
Svetový deň osteoporózy – 20. október