Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. augusta 2023

Letanovská označila koalíciu OĽaNO za prepadnutý hlas, podľa Jurinovej strana Demokrati odstúpi samaVolebná jednotka koalície hnutia OĽaNO a priatelia, Kresťanskej únie aZdieľať
titulka letanoska 676x451 26.8.2023 (SITA.sk) - Volebná jednotka koalície hnutia OĽaNO a priatelia, Kresťanskej únie a Za ľudí Erika Jurinová verí, že stranu Demokrati nebude potrebné vyzývať, aby pred voľbami odstúpili v prospech OĽaNO a priatelia, ale že k takémuto rozhodnutiu dospejú sami. Uviedla to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy.

Matovič nie je schopný spolupráce


Líderka kandidátky Demokratov Andrea Letanovská oponuje, že koalícia OĽaNO a priatelia je fakticky prepadnutým hlasom, lebo aj keby sa jej podarilo prekročiť potrebné kvórum a dostať sa do parlamentu, nemá koaličný potenciál.

Viac o téme: Predčasné voľby 2023 na Slovensku


Pripomenula, že predseda obyčajných ľudí Igor Matovič sa sám vylúčil zo spolupráce, keď si dal podmienku na vstup do koalície v podobe 500-eurovej odmeny za účasť vo voľbách. „Igor Matovič jasne ukázal, že nie je schopný spolupráce," povedala.

Obidve strany sú v ohrození


Jurinová tvrdí, že by, ani v prípade, ak by prekrúžkovala Matoviča a stala sa líderkou hnutia, podmienku 500-eurovej odmeny nezrušila. Líderka kandidátky obyčajných ľudí hodnotí rozdelenie hnutia OĽaNO negatívne, ona sama bola od začiatku proti. Myslí si, že cieľ tohto rozdelenia nebude naplnený.

Pripomenula, že pôvodným cieľom vzniku Demokratov bolo poskytnúť alternatívu pre demokratických voličov, ktorí nechceli voliť OĽaNO, no výsledok je ten, že oba politické subjekty sú v pásme ohrozenia. Letanovská neverí, že oddelenie frakcie predsedu Demokratov Eduarda Hegera bolo Matovičovým nápadom, pripomenula, že samotný líder obyčajných ľudí v súčasnosti hodnotí odtrhnutie Hegera a jeho frakcie ako negatívne.


Zdroj: SITA.sk - Letanovská označila koalíciu OĽaNO za prepadnutý hlas, podľa Jurinovej strana Demokrati odstúpi sama © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusi pravdepodobne zintenzívnia ofenzívu v zóne Kupiansk-Lyman, Ukrajina na juhu naďalej získava pôdu pod nohami
<< predchádzajúci článok
Ukrajina informuje o stratách na ruskej strane, od začiatku vojny padlo už vyše 260 tisíc vojakov