Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekológia

09. júna 2014

Letný slnovrat prinesie Ekofest 2014V deň letného slnovratu sa v Trnave uskutoční 7. ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest. Aj v tomto roku venujú jeho organizátori výťažok zo ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Štefan Puškáš
 
Trnava 9. júna (TASR) - V deň letného slnovratu sa v Trnave uskutoční 7. ročník benefičného environmentálneho festivalu Ekofest. Aj v tomto roku venujú jeho organizátori výťažok zo vstupného na projekt Stromy pre Trnavu, vlani za získané prostriedky vysadili 55 stromov v areáli trnavskej nemocnice.


Siedmy Ekofest prinesie 21. júna, ako informoval jeho hlavný organizátor Matej Lančarič, viacero noviniek a prekvapení. Podujatie sa z viacerých dôvodov prenesie z Mestského amfiteátra do vynoveného amfiteátra v Kamennom mlyne, kde ideu festivalu podčiarkne prírodné prostredie. "Tam sa uskutočnia koncerty nielen známych slovenských kapiel Iné kafe, Polemic, Desmod, Zóna A, Konflikt, Heľenine oči, Zoči Voči, Wild people, ale aj talianskej formácie For Those Afraid a skupiny Gygy z Česka. Novinkou festivalu bude aj športový program na kúpalisku v Kamennom mlyne s turnajmi v triatlone a v stolnom tenise," uviedol Lančarič.

Vo vstupnom parčíku pred amfiteátrom bude možnosť stanovania, ako aj opekania na oficiálnom ohnisku s lavičkami. "Ďalšou príjemnou novinkou budú premietania filmov, prednášky a diskusie, ktoré sa udejú v tamojšom hotelovom zariadení. Diskutovať sa bude o projekte komunitného zelovocu v Trnave, o revitalizácii parku na Kalvárii, o zdravých potravinách, prínosoch rodinných fariem a tiež na cyklistické a iné témy. Chýbať nebudú ani výstavy Gréty Zubovej, Matúša Plecha, Priateľov zeme a ani prezentácie ochranárskych a environmentálnych združení," dodal Lančarič.

Sprievodný program Ekofestu sa začne tradične už o deň skôr, v piatok 20. júna v kine Hviezda, kde sa bude v štyroch pásmach počas celého dňa premietať 16 dokumentárnych filmov s environmentálnou tematikou. Vstup na premietania bude bezplatný a súčasťou podujatí budú aj výstavy v kine Hviezda.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Svetovým podnikateľom roka 2014 sa stal indický bankár Uday Kotak
<< predchádzajúci článok
Na Slovensku stagnuje záujem o preventívne prehliadky

Letný slnovrat prinesie Ekofest 2014 - diskusné fórum čitateľov