Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

13. marca 2007

LG Electronics plánuje spustiť výrobu mobilných telefónovSpoločnosť LG Electronics Inc. spustí od tohto mesiaca, spoločne s regionálnym partnerom, výrobu mobilných telefónov v Iráne. Ročne by mali vyprodukovať milión telefónov. Hovorkyňa LG Electronics ...Zdieľať

BRATISLAVA 13. marca (WEBNOVINY) - Spoločnosť LG Electronics Inc. spustí od tohto mesiaca, spoločne s regionálnym partnerom, výrobu mobilných telefónov v Iráne. Ročne by mali vyprodukovať milión telefónov. Hovorkyňa LG Electronics oznámila, že nemôže identifikovať iránskeho partnera spoločnosti, ani uviesť detaily výroby či lokalizovať výrobnú továreň. Iránska firma Maadiran Group však vo februári zverejnila, že získala od LG Electronics licenciu a začne produkovať päť modelov mobilných telefónov.

Záujem LG Electronics, piateho najväčšieho svetového výrobcu mobilných telefónov, vstúpiť na iránsky trh, pramení z dvoch dôvodov. Jednako je to súčasť plánu presadiť sa na telekomunikačnom trhu Blízkeho východu, kde spoločnosť zatiaľ nemá výraznú pozíciu. Zároveň spustením výrobného procesu v Iráne sa LG vyhne vysokým daniam, uvaleným na importovaný tovar. Z Iránu plánuje LG Electronics exportovať telefóny na ďalšie trhy Blízkeho východu.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najbezpečnejšiu národnú doménu má podľa prieskumu Fínsko
<< predchádzajúci článok
Zomrel režisér Karol Spišák