Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. februára 2018

Lídri budú v Bruseli hovoriť aj o zložení europarlamentuNa snímke v popredí predseda vlády SR Robert Fico, vľavo podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák a vpravo minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter prichádzajú na zasadnutie vlády SR 14. februára 2018 v ...Zdieľať
Na snímke v popredí predseda vlády SR Robert Fico, vľavo podpredseda vlády SR a minister vnútra Robert Kaliňák a vpravo minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján Richter prichádzajú na zasadnutie vlády SR 14. februára 2018 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer
Bratislava 14. februára (TASR) - Európski lídri budú na budúcotýždňovom (23. 2.) neformálnom zasadnutí v Bruseli diskutovať o zložení europarlamentu a prioritách viacročného finančného rámca. Slovenskú delegáciu povedie predseda vlády SR Robert Fico (Smer-SD), schválila to v stredu vláda.


Témou stretnutia hláv štátov a predsedov vlád bude zloženie Európskeho parlamentu po vystúpení Spojeného kráľovstva z EÚ. Europoslanci navrhli časť 73 britských kresiel rezerovovať pre budúcich členov a časť prerozdeliť. Lídri budú rokovať aj o možnosti nadnárodného volebného obvodu, ktorú europarlament odmietol.

Štátni predstavitelia sa budú venovať aj politickým prioritám viacročného finančného rámca po roku 2020. Diskusia lídrov bude vstupom do pripravovaného návrhu Európskej komisie, ktorý má byť predložený 29. mája 2018.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinský prezident kondoloval Putinovi po havárii lietadla
<< predchádzajúci článok
Hudobné chvíľky pre malých i veľkých v RC Prešporkovo

Lídri budú v Bruseli hovoriť aj o zložení europarlamentu - diskusné fórum čitateľov