Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

08. marca 2014

Lídrom Most-Hídu pre eurovoľby je Zs. Simon, kandiduje aj J. Lohyňa



Na snímke líder kandidačnej listiny Mostu-Híd pre májové eurovoľby Zsolt Simon (vľavo) a predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Bratislava, 8. marca 2014.



Zdieľať
Na snímke líder kandidačnej listiny Mostu-Híd pre májové eurovoľby Zsolt Simon (vľavo) a predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Bratislava, 8. marca 2014. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 8. marca (TASR) - Lídrom kandidačnej listiny Mostu-Híd pre májové eurovoľby je podpredseda Zsolt Simon. Dvojkou je József Nagy, trojkou František Šebej. Kandiduje aj bývalý zápasník Jozef Lohyňa, ktorý v minuloročných regionálnych voľbách neuspel v boji o post predsedu Trenčianskeho kraja. Rozhodla o tom dnešná Republiková rada strany.


"Schválili sme silnú kandidátku," vyhlásil predseda strany Béla Bugár. Simon priznal, že je pre neho ťažké po prvýkrát stáť na čele kandidátky. Vyzdvihol pozitíva EÚ vo vzťahu k Slovensku. "Sme presvedčení, že EÚ dala Slovensku veľa. Prispela k mnohým pozitívnym veciam na Slovensku a dáva tejto krajine veľkú stabilitu," povedal.

Simon by chcel, aby sa únia pozrela na to, kam išli peniaze za 10 rokov členstva nových krajín. "Či tie peniaze naozaj pomohli znížiť regionálne rozdiely," poznamenal. Mieni sa zasadzovať aj za odstránenie "hlúpych smerníc" ako napríklad červenosť paradajok. "Chceme sa zameriavať aj na menšinové práva," doplnil Simon. Nagy dodal, že strana chce okrem iného pripojiť južné Slovensko do Európy napríklad vybudovaním R7.

Okrem Simona, Nagya, Šebeja a Lohyňu kandiduje aj Tibor Bastrnák, Andrea Vitkóová, Zoltán Forró, Vladimír Vagási, Peter Krajňák, Károly Pataky, Irén Sárközyová, Michal Goriščák a Csaba Cúth. Eurovoľby budú na Slovensku 24. mája, Slováci si budú voliť 13 europoslancov. Most-Híd v súčasnosti nemá v europarlamente svoje zastúpenie.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Potenciál Chorvátska sa odhaduje na 747 mil. ton ropného ekvivalentu
<< predchádzajúci článok
Slovenský trh nie je podľa ÚRSO zrelý na dereguláciu energií