Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. júna 2024

Liečba rakoviny princeznej Kate napreduje dobre, v sobotu sa zúčastní na oslave kráľových narodenínCatherine, princezná z Walesu, robí v liečbe rakoviny „dobré pokroky“ a v sobotu sa zúčastní na vojenskej prehliadke Trooping the Colour, ktorá sa uskutoční ...Zdieľať
kate 676x451 14.6.2024 (SITA.sk) - Catherine, princezná z Walesu, robí v liečbe rakoviny „dobré pokroky“ a v sobotu sa zúčastní na vojenskej prehliadke Trooping the Colour, ktorá sa uskutoční pri príležitosti oficiálnych narodenín britského kráľa. Bude to prvé verejné vystúpenie manželky princa Williama od jej diagnózy.


Robím dobré pokroky, ale ako každý, kto prechádza chemoterapiou, vie, sú dobré a zlé dni," uviedla Catherine vo vyhlásení zverejnenom v piatok a dodala, že ju čaká „niekoľko ďalších mesiacov" liečby.

Tiež sa vyjadrila, že sa teší na víkendovú oslavu s rodinou a dúfa, že v lete absolvuje niekoľko verejných podujatí. Zároveň však podľa svojich slov vie, že sa „z toho ešte nedostala“.

Štyridsaťdvaročná Catherine oznámila svoju diagnózu v marci. Tento rok dosiaľ neabsolvovala žiadne verejné vystúpenia, takže jej piatkové oznámenie je významný krok. Neznamená to však úplný návrat k jej verejným povinnostiam.

Princezná sa v piatok tiež poďakovala členom verejnosti a povedala, že bola „unesená všetkými láskavými správami podpory a povzbudenia“.


Zdroj: SITA.sk - Liečba rakoviny princeznej Kate napreduje dobre, v sobotu sa zúčastní na oslave kráľových narodenín © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvýkrát si občania vyberali hlavu štátu v roku 1999, na čele Slovenska doteraz stáli štyria muži a jedna žena
<< predchádzajúci článok
Krym sa ako základňa môže stať pre ruskú armádu neudržateľným, tvrdia vojenskí analytici