24hod.sk    Zaujímavosti

15. januára 2020

Lietadlo vypustilo palivo na päť základných škôl, pilot odmietol spraviť úkon nad oceánomDopravné lietadlo vypustilo nad školami v okolí Los Angeles palivo, ktoré zasiahlo desiatky detí i dospelých. Palivo, ktoré podľa úradov dopadlo na zem ako opar, spôsobilo u 56 detí a dospelých slabé ...Zdieľať
aircraft_fuel_dump_28291 f8b790955050426f94cb74fd62305d12 676x451 15.1.2020 (Webnoviny.sk) - Dopravné lietadlo vypustilo nad školami v okolí Los Angeles palivo, ktoré zasiahlo desiatky detí i dospelých. Palivo, ktoré podľa úradov dopadlo na zem ako opar, spôsobilo u 56 detí a dospelých slabé podráždenie kože a pľúc i bolesti hlavy. Nikoho však nehospitalizovali.

Vypustenie nad oceánom odmietolLietadlo spoločnosti Delta Air Lines, ktoré smerovalo do Šanghaja, muselo vypustiť palivo pri núdzovom pristávaní na Medzinárodnom letisku v Los Angeles po tom, ako sa u neho krátko po štarte objavil problém s motorom.

Keď sa pilota riadiaci letovej prevádzky spýtali, či chce udržať lietadlo nad oceánom, aby mohol vypustiť palivo, odmietol. Zdá sa však, že neskôr zmenil názor na to, či s lietadlom dokáže s takou váhou pristáť, uvádza agentúra AP. Podľa Delta Air Lines stroj pristál bezpečne.

Palivo sa rýchlo vyparilo


Palivo vypustil na poludnie nad mestom Cudahy a okolitými časťami okresu Los Angeles, zhruba 21 kilometrov východne od letiska. Opar dopadol na päť základných škôl.

Všetky zranenia, ktoré spôsobil, boli ľahké a neboli potrebné žiadne evakuácie, uviedol inšpektor z požiarneho zboru okresu Los Angeles Sky Cornell. Všetko palivo sa podľa neho rýchlo vyparilo a vo vzduchu i na zemi nezostalo nič horľavé.

Prípad vyšetruje Federálny úrad pre letectvo (FAA).


Zdroj: Webnoviny.sk - Lietadlo vypustilo palivo na päť základných škôl, pilot odmietol spraviť úkon nad oceánom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

Prečítajte si tiež


https://www.24hod.sk/lietadlo-vypustilo-palivo-na-pat-zakladnych-skol-pilot-odmietol-spravit-ukon-nad-oceanom-cl731380.html