29. októbra 2020

LIGA MAJSTROV: Barcelona zvíťazila v šlágri G-skupiny v Turíne

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode, no Messiho strelu zblokovala obrana domácich a ihneď na to napálil loptu do žrde Griezmann.

V šlágri stredajšieho programu 2. kola skupinovej fázy futbalovej Ligy majstrov 2020/2021 zvíťazila FC Barcelona na ihrisku Juventusu Turín 2:0. Kataláncom zabezpečili cenný triumf Ousmane Dembele v 15. minúte a Lionel Messi, ktorý v nadstavenom čase premenil pokutový kop.

Hostia mohli ísť do vedenia hneď v úvode, no Messiho strelu zblokovala obrana domácich a ihneď na to napálil loptu do žrde Griezmann. Lepší úvod Barcelony napokon gólovo vyjadril v 15. minúte Dembele po peknej individuálnej akcii a strele spoza šestnástky k vzdialenejšej žrdi. Na opačnej strane vzápätí dopravil loptu do siete Morata, útočník domácich však zahral rukou a navyše bol v ofsajde. VAR skúmal Moratov zásah aj v 30. minúte, ale potvrdil, že Španiel bol aj tentokrát v ofsajde. Barcelona potom mohla zvýšiť náskok, ale Griezmann a ani Dembele nemierili presne.

Po prestávke sa opäť veľa hovorilo o Moratovi. V 56. minúte totiž opäť rozvlnil sieť, ale VAR aj v tomto prípade hlásil veľmi tesný ofsajd. Onedlho zahodil veľkú príležitosť Messi. V 76. minúte mal ďalšiu veľkú šancu Griezmann, ale svoj únik nezakončil presne. Hostí to napokon nemrzelo, Messi v závere duelu poistil ich triumf po premenenej penalte. Barca si pripísala ďalšie tri body, v tabuľke ich má na konte šesť.

Druhý zápas "géčka" medzi Ferencvárosom a Dynamom Kyjev rozhodoval Slovák Ivan Kružliak, na čiare mu pomáhal krajan Tomáš Somoláni. Slovensko malo zastúpenie aj medzi hráčmi, v 73. minúte sa dostal na trávnik útočník domácich Róbert Mak. V tom čase "Fradi" prehrávali 1:2, no v závere duelu vybojoval bod Franck Boli.

Z triumfu sa tešili aj futbalisti Paríža St. Germain. V H-skupine v Istanbule zvíťazili nad Basaksehirom 2:0. Do tabuľky si pripísali prvé tri body, dvoma gólmi sa o to postaral útočník Moise Kean. V zostave domácich odohral celý zápas slovenský obranca Martin Škrtel. Tréner PSG Thomas Tuchel musel už v prvom polčase riešiť veľkú nepríjemnosť. V 19. minúte odkríval za postrannú čiaru Neymar a hoci sa vrátil na trávnik, napokon mu zranenie nedovolilo pokračovať v hre. V druhom polčase mal prvú veľkú šancu Pablo Sarabia, ale v dobrej pozícii prestrelil. V 64. minúte po rohovom kope poslal Kean hlavou hostí do vedenia a ten istý hráč spečatil triumf PSG o 15 minút neskôr.

V ďalšom zápase "háčka" skupiny zdolal Manchester United nemecké Lipsko hladko 5:0 a so šiestimi bodmi vedie tabuľku. O triumfe "červených diablov" rozhodli Mason Greenwood, Anthony Martial a hetrikom sa blysol Marcus Rashford.

Londýnska Chelsea mohla ísť do vedenia na pôde Krasnodaru už v 14. minúte, ale Jorginho poslal loptu z pokutového kopu iba do žrde. Jeho zaváhanie napravil v 37. minúte Callum Hudson-Odoi a hostia viedli. Po prestávke spečatili zaslúžení triumf Chelsea Timo Werner, Hakim Ziyech a Christian Pulisic. Najväčšiu šancu Krasnodaru mal Jurij Gazinskij, ale trafil iba do brvna. V druhom zápase skupiny si Sevilla doma poradila s Rennes 1:0 gólom Luuka de Jonga.

V F-skupine sa darilo Dortmundu, ktorý zdolal Petrohrad 2:0 vďaka gólom Jadona Sancha a Erlinga Haalanda. Premožiteľ Borussie z prvého kola Lazio Rím si odnieslo bod z Brúg po remíze 1:1.

2. kolo skupinovej fázy Ligy majstrov 2020/2021 - sumáre:

E-skupina:

FC Sevilla - Stade Rennes 1:0 (0:0)
56. de Jong. Rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

FK Krasnodar - FC Chelsea 0:4 (0:1)
37. Hudson-Odoi, 76. Werner (z 11 m), 80. Ziyech, 90. Pulisic. Rozhodoval: Ali Palabiyik (Tur.)

Club Bruggy - Lazio Rím 1:1 (1:1)

Góly: 41. Vanaken (z 11 m) – 14. Correa. Rozhodoval: Anthony Taylor (Angl.)

Borussia Dortmund - Zenit Petrohrad 2:0 (0:0)
Gól:
77. Sancho (z 11 m), 90.+1 Haaland. Rozhodoval: Björn Kuipers (Hol.)

G-skupina:

Ferencváros Budapešť - Dynamo Kyjev 2:2 (0:2)
59. Nguen, 90. Boli - 28. Cygaňkov (z 11 m), 41. De Pena. Rozhodoval: Ivan KRUŽLIAK (SR), ČK: 86. Sidorčuk (Kyjev), R. MAK nastúpil za domácich v 73. minúte

Juventus Turín - FC Barcelona 0:2 (0:1)
Gól:
15. Dembele, 90.+1 Messi (z 11 m). Rozhodoval: Danny Makkelie (Hol.), ČK: 85. Demirel (Juventus)

Gól:
74., 78. a 90.+2 Rashford, 21. Greenwood, 87. Martial (z 11 m). Rozhodoval: Matej Jug (Slov.)

Basaksehir Istanbul - Paríž St. Germain 0:2 (0:0)
64. a 79. Kean. Rozhodoval: Andreas Ekberg (Švéd.), M. ŠKRTEL odohral za domácich celý zápas