21. apríla 2015

LIGA MAJSTROV: Bayern vedie nad Portom 5:0 po prvom polčase

Hráč Bayernu Mníchov Jerome Boateng (vľavo) oslavuje so spoluhráčom Rafinhom druhý gól do bránky FC Porto v odvetnom futbalovom zápase štvrťfinále Ligy majstrov Bayern Mníchov - FC Porto v Mníchove 21. apríla 2015. Foto: TASR/AP
Bratislava 21. apríla (TASR) - Futbalisti Bayernu Mníchov deklasovali v prvom polčase utorňajšej odvety štvrťfinále Ligy majstrov 2014/2015 FC Porto 5:0. Presvedčivým triumfom zároveň výrazne presiahli dvojgólový náskok portugalského súpera po výsledku 3:1 z prvého vzájomného duelu a nasmerovali svoj tím za postupom do semifinále.

V druhom súbežne hranom dueli viedla FC Barcelona po úvodnom dejstve nad Parížom St. Germain 2:0. O oba góly sa v 14., resp. v 34. minúte postaral brazílsky reprezentant Neymar.

polčasové sumáre 1. zápasov štvrťfinále LM 2014/2015:

FC Barcelona - Paríž St. Germain 2:0
14. a 34. Neymar, ŽK: Luiz, rozhodoval: Moen (Nór.)

/prvý zápas: 3:1/

zostavy:

FC Barcelona: Ter Stegen - Alves, Pique, Mascherano, Alba - Rakitič, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Neymar

PSG: Sirigu - van der Wiel, Marquinhos, David Luiz, Maxwell - Verratti, Cabaye, Matuidi - Cavani, Ibrahimovič, Pastore

Bayern Mníchov - FC Porto 5:0
Góly: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcantara, 21. Boateng, 36. Müller. ŽK: Badstuber - Martinez, rozhodoval: Atkinson (Ang.)