24. júla 2019

LIGA MAJSTROV: Škvarka nacentroval na prvý gól

Na archívnej snímke slovenský futbalový reprezentant Michal Škvarka.

Na archívnej snímke slovenský futbalový reprezentant Michal Škvarka. Foto: TASR/Martin Baumann
Bratislava 24. júla (TASR) - Maďarský šampión Ferencváros Budapešť v základnej zostave so slovenským stredopoliarom Michalom Škvarkom zvíťazil v stredajšom úvodnom zápase 2. predkola futbalovej Ligy majstrov 2019/2020 nad FC Valletta 3:1.

Outsider z Malty odolával do 19. minúty, keď sa po Škvarkovom rohovom kope presadil hlavou Gruzínec Laša Dvali. V 36. minúte zvýšil náskok "Fradi" z jedenástky taliansky útočník Davide Lanzafame a ten istý hráč v 59. minúte z ostrého uhla prekonal hosťujúceho brankára tretíkrát. Prehru Valletty zmiernil v 85. minúte Yuri po zaváhaní domácej defenzívy. Škvarka už v tom čase nebol na ihrisku, domáci kouč ho stiahol v 82. minúte.

Odvety sú na programe o týždeň.

1. zápasy 2. predkola Ligy majstrov 2019/2020:

BATE Borisov - Rosenborg Trondheim 2:1 (1:1)

Góly: 5. Stasevič (z 11 m), 51. Skavyš - 25. Konradsen

Ferencváros Budapešť - FC Valletta 3:1 (2:0)

Góly: 19. Dvali, 36. a 59. Lanzafame (prvý z 11 m) - 85. Yuri, ČK: 90.+4 Borg (Valletta)