12. októbra 2018

LIGA NÁRODOV: Portugalsko vyhralo v Poľsku

Na snímke hráč Portugalska Joao Cancelo (vpravo) a hráč Poľska Rafal Kurzawa v súboji o loptu v zápase 3. kola 3. skupiny A-divízie Ligy národov vo futbale Poľsko - Portugalsko v Chorzowe 11 októbra 2018. Foto: TASR/AP
Bratislava 12. októbra (TASR) - Futbalisti Portugalska si upevnili post lídra 3. skupiny A-divízie Ligy národov. Aj bez Cristiana Ronalda triumfovali vo štvrtok v Chorzówe nad domácim Poľskom 3:2 a po dvoch dueloch majú na konte plný počet bodov. Úradujúci majstri Európy sú tak veľmi blízko k postupu do semifinále súťaže.

Poliaci síce viedli od 18. minúty vďaka presnej hlavičke Krzysztofa Piateka po rohovom kope, hostia však ešte do prestávky skóre otočili. Po polhodine hry vyrovnal André Silva a v 42. minúte poslal loptu do vlastnej bránky Kamil Glik. Náskok Portugalčanov poistil krátko po zmene strán Bernardo Silva, v 77. minúte Jakub Blaszczykowski už iba zmiernil prehru Poliakov. V ich drese odohral stý reprezentačný zápas kapitán Robert Lewandowski, rekordných 103 má po štvrtku na konte Blaszczykowski.

V Kaliningrade diváci gól v súboji domáceho Ruska so Švédskom nevideli. Rusi sú na čele skupiny so štyrmi bodmi, pre hostí je to prvý bod z dvoch duelov.

Škótsko prehralo v 1. skupine C-divízie v Haife s Izraelom 1:2. Charlie Mulgrew premenil v prvom polčase penaltu, domáci vyrovnali v 52. minúte zásluhou Dora Peretza a potom využili presilovku po vylúčení Johna Souttara. Štvrťhodinu pred koncom rozhodol vlastný gól Kierana Tierneyho a Izrael sa bodovo dotiahol na svojho súpera. Tri body má na konte aj tretí účastník skupiny Albánsko.

V 4. skupine rovnakej divízie je na čele Srbsko po víťazstve 2:0 na ihrisku Čiernej Hory, oba góly dal Aleksandar Mitrovič. Na druhú priečku poskočili Rumuni vďaka výhre nad Litvou vo Vilniuse 2:1. V 94. minúte zariadil tri body pre hostí Alexandru Maxim.

Liga národov - štvrtok:

A-divízia

3. skupina

Chorzów:

Poľsko - Portugalsko 2:3 (1:2)

Góly: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski – 31. A. Silva, 42. Glik (vlastný), 52. B. Silva

Izrael - Škótsko 2:1 (0:1)

Góly: 52. Peretz, 75. Tierney (vlastný) - 26. Mulgrew (z 11 m), ČK: 61. Souttar (Škót.) po 2. ŽK

Kosovo - Malta 3:1 (1:0)

Góly: 30. a 81. Kololli, 68. Muriqi - 51. Agius, ČK: 70. Mifsud (Malta) po 2. ŽK