Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. októbra 2017

Lipšic bude zastupovať svedka vraždy Valka, vyžiadal si ho sámBývalý minister vnútra a v súčasnosti advokát Daniel Lipšic bude zastupovať kľúčového svedka vraždy a lúpežného prepadnutia prominentného právnika Ernesta ...Zdieľať
Daniel Lipšic Foto: TASR/František Iván
Bratislava 11. októbra (TASR) - Bývalý minister vnútra a v súčasnosti advokát Daniel Lipšic bude zastupovať kľúčového svedka vraždy a lúpežného prepadnutia prominentného právnika Ernesta Valka. Informoval o tom Lipšic na svojom konte na Facebooku.


Uvedený svedok je spolupáchateľom lúpeže. Lipšic sa ho rozhodol zastupovať po konzultácii a so súhlasom najbližšej Valkovej rodiny. "Urobil som tak preto, lebo vražda Ernesta Valka takto môže byť vyšetrená a jeho vrah odsúdený," napísal Lipšic.Svedok, ktorého bude Lipšic zastupovať, sa rozhodol spolupracovať s orgánmi činnými v trestnom konaní pre dohodu na nižšom treste vo veci, v ktorej je trestne stíhaný. Ďalším dôvodom bola obava o vlastný život.

Lipšic bol pred niekoľkými týždňami cez kolegu, ktorý vykonáva ex offo obhajobu v jednej trestnej veci, kontaktovaný obvineným, ktorý bol prítomný pri vražde Ernesta Valka. "Kontaktoval ma z dôvodu, že v septembri došlo k nedorozumeniu ohľadom ďalšieho postupu pri uzatváraní dohody o vine a treste, a preto bol rozhodnutý spoluprácu s orgánmi činnými v trestnom konaní ukončiť. Svoju ďalšiu spoluprácu podmienil tým, aby som ho v danej veci ako obvineného a následne pravdepodobne ako korunného svedka zastupoval," vysvetlil Lipšic.

Podľa výpovede svedka sa na jeseň 2010 dohodol so svojím komplicom na lúpeži v dome v Limbachu. Mal mu povedať, že majiteľ domu nosí pri sebe značnú sumu peňazí v hotovosti. Po niekoľkodňovom sledovaní domu došlo k lúpeži 8. novembra s cieľom získať hotovosť.

"Keďže páchatelia cez okenný rám aplikovali plyn zo štartovacej pištole, Ernest Valko otvoril pre dráždivosť plynu všetky dvere na terasu. Páchatelia išli dnu postupne a to cez rôzne vchody. Podľa výpovede obvineného, ktorý ma kontaktoval, po jeho príchode do domu zrazu zaznel jeden výstrel, avšak samotný stret jeho komplica s Ernestom Valkom nevidel. Ostatné podrobnosti priebehu skutku nebudem zverejňovať z dôvodu, aby nebolo ohrozené prebiehajúce vyšetrovanie," povedal Lipšic.

Vraždu Ernesta Valka objasnila polícia po siedmich rokoch. Za jeho smrťou má byť lupič J. R. Denníku N to potvrdili dva zdroje z prostredia orgánov činných v trestnom konaní. Denník už v utorok (10.10.) informoval, že sa rozhodol svedčiť človek, ktorý pri nej bol.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Znižuje sa počet slovenských firiem v daňových rajoch
<< predchádzajúci článok
M. Zeman v Štrasburgu: Vyžeňte toho kameramana, lebo ho zabijem

Lipšic bude zastupovať svedka vraždy Valka, vyžiadal si ho sám - diskusné fórum čitateľov