Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

07. decembra 2022

Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu ložSlovenská informačná služba (SIS) reaguje na závažnosť tvrdení špeciálneho prokurátora Daniela ...Zdieľať
4o8a9344 676x451 7.12.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenská informačná služba (SIS) reaguje na závažnosť tvrdení špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica.


Podľa ich slov uviedol špeciálny prokurátor počas prezentácie svojej správy v Národnej rade SR klamlivé tvrdenia o tom, že SIS brzdí trestné stíhania podliehajúce dozoru Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

Žiadne zákonné možnosti nemajú


SIS tieto tvrdenia označuje za absolútnu lož a vyzýva špeciálneho prokurátora, aby tieto tvrdenia podložil a ukázal verejnosti, čím svoje útoky na spravodajskú službu opiera. Informovala o tom v tlačovej správe hovorkyňa SIS Simona Svítková.

„Takúto výzvu musíme verejne adresovať aj preto, že ide o bezprecedentný útok predstaviteľa jedného štátneho orgánu na iný štátny orgán a ako taký, žiaľ, prispieva k podkopávaniu dôvery občanov v štátne orgány, čo považujeme za neprijateľné a absolútne nezodpovedné zo strany špeciálneho prokurátora," uviedla hovorkyňa.

SIS podľa ich slov nenesie žiadnu vinu na stave, v akom sa nachádzajú viaceré trestné konania podliehajúce dozorovej právomoci ÚŠP a nemá žiadne zákonné možnosti tieto konania brzdiť alebo inak ovplyvňovať.

Spochybňovanie vyšetrovateľov


Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic v stredu počas prednášania výročnej správy o Úrade špeciálnej prokuratúry povedal, že SIS rok a pol pracuje na tom, aby boli zbrzdené trestné stíhania vedúce na najvyššie poschodia slovenskej politiky a podnikateľského prostredia.

Podľa neho sa rok a pol aj zo strany štátu míňali prostriedky na to, aby boli spochybňovaní a škandalizovaní vyšetrovatelia.


Zdroj: Webnoviny.sk - Lipšic v parlamente tvrdil, že SIS-ka brzdí trestné stíhania veľkých rýb politiky, tajní to označili za absolútnu lož © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Najvyšší súd potvrdil vinu a trest pre obžalovaného v prípade sfalšovanej zmenky za viac než milión eur
<< predchádzajúci článok
Na Ukrajine zahynulo od začiatku vojny už vyše deväťdesiattisíc ruských vojakov, oznámil Kyjev