Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

04. októbra 2010

Lístky na Glastonbury sa vypredali za štyri hodinyOrganizátori spustili internetový a telefonický predaj lístkov na najväčší open-air festival na svete v prírodnom prostredí len včera. Enormný záujem fanúšikov spôsobil, že za štyri hodiny organizátori predali všetkých 145-tisíc vstupeniek.Zdieľať
Aj napriek tomu, že fanúšikovia nevedia, kto vystúpi na najbližšom ročníku megalomanského festivalu Glastonbury vo Veľkej Británii, vykúpili všetky vstupenky. Organizátori ich prostredníctvom internetu a telefonického predaja vypredali za štyri hodiny.

K dispozícii bolo celkovo 145-tisíc lístkov, pričom cena jedného je 200 britských libier (v prepočte približne 232 eur). Festival býva každoročne vypredaný a práve po tom, čo sa podujatie vypredá, oznámi zakladateľ a dlhoročný organizátor festivalu Michael Eavis mená headlinerov pre rok 2011. "Môžem zaručiť, že to budú fantastické mená. Budú minimálne také veľké ako tento rok, ak nie ešte väčšie," povedal Eavis. V júni boli headlinermi festivalu Gorillaz, Muse a Stevie Wonder. Namiesto Gorillaz pôvodne figurovali U2, no pre zranenie speváka Bona musela kapela vystúpenie zrušiť. Eavis nevylúčil, že ponuku vystúpiť na Glastonbury írska skupina využije v roku 2011. Glastonbury festival sa bude konať 22. až 26. júna na tradičnom mieste - v anglickom Somersete.
 

Informáciu zverejnili webové stránky NME.com a news.bbc.co.uk.

(SITA)


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Tohtoročný festival Glastonbury je definitívne vypredaný (11. 4. 2010)
 Organizátori Glastonbury chcú pozvať Snoop Dogga (17. 3. 2010)
 Muse a Stevie Wonder budú headlinermi Glastonbury (3. 2. 2010)
 Vstupenky na festival Glastonbury sú už v predaji (4. 10. 2009)nasledujúci článok >>
Richard Müller vydá knihu fotografií
<< predchádzajúci článok
Milošovi Formanovi odovzdala cenu Courtney Love