17. apríla 2016

Liverpool bez Škrtela víťazne, Vardy nedohral pre filmovanie

Na snímke Martin Škrtel.

Na snímke Martin Škrtel. Foto: TASR - Martin Baumann

Londýn 17. apríla (TASR) - Futbalisti FC Liverpool triumfovali v nedeľňajšom dueli 34. kola Premier League na pôde FC Bournemouth 2:1. O osude zápasu rozhodli záverečné minúty prvého polčasu, v ktorom sa presadili Roberto Firmino s Danielom Sturridgeom a položili základ víťazstva hostí. Na tom sa nepodieľal slovenský reprezentant Martin Škrtel, ktorý tentoraz vôbec nefiguroval na súpiske "The Reds".

Líder tabuľky Leicester City viedol po góle Jamieho Vardyho nad West Hamom dlho 1:0. "Kladivári" však v priebehu dvoch minút v závere duelu otočili priebehu stretnutia a boli blízko k trom bodom. To už hrali domáci bez vylúčeného Vardyho, ktorý videl v 56. minúte druhú žltú kartu za filmovanie a porúčal sa pod sprchy. Leicester napokon vydrel bod, v 94. minúte ho premenenou penaltou zariadil Leonardo Ulloa.

Premier League - 34. kolo:
FC Bournemouth - FC Liverpool 1:2 (0:2)

Góly: 90.+3 King - 41. Firmino, 45.+2 Sturridge
/M. ŠKRTEL za hostí nefiguroval na súpiske/

Leicester City - West Ham United 2:2 (1:0)
Góly: 18. Vardy, 90.+4 Ulloa (z 11 m) - 84. Carrol (z 11 m), 86. Cresswell. ČK: 56. Vardy (Leicester)

Juventus nezaváhal, nad Palermom vyhral 4:0 a na Neapol má náskok