05. októbra 2013

Liverpool so Škrtelom vyhral nad Crystal Palace, vedie Premier League

Futbalisti Manchestru City uspeli v úvodnom sobotňajšom zápase 7. kola anglickej Premier League, keď na domácom trávniku zdolali FC Everton 3:1. "Citizens" síce prehrávali po góle ...

Martin Škrtel Foto: TASR/AP
Londýn 5. októbra (TASR) - Futbalisti Manchestru City uspeli v úvodnom sobotňajšom zápase 7. kola anglickej Premier League, keď na domácom trávniku zdolali FC Everton 3:1. "Citizens" síce prehrávali po góle útočníka Romela Lukaku, po ňom sa však naštartovali a tromi presnými zásahmi rozhodli o svojom triumfe.

FC Liverpool, v základnej zostave s Martinom Škrtelom, zvíťazil nad Crystal Palace 3:1. O svojom triumfe rozhodol už v prvom polčase, ktorý po góloch Luisa Suareza, Daniela Sturridgea a Stevena Gerrarda z pokutového kopu vyhral 3:0. Pre Sturridgea to bol už šiesty presný zásah v sezóne a vedie tabuľku strelcov. Liverpool sa vďaka tomuto triumfu minimálne do nedele dostal na čelo tabuľky Premier League. Dva presné zásahy Loica Remyho v prvom polčase boli základom víťazstva Newcastle United na ihrisku Cardiffu 2:1.

Sumár - 7. kolo:
Manchester City - FC Everton 3:1 (2:1)
17. Negredo, 45. Agüero, 69. Howard (vl.) - 16. Lukaku

Liverpool - Crystal Palace 3:1 (3:0)
13. Suarez, 17. Sturridge, 38. (z pok. kopu) Gerrard - 77. Gayle.

.
Futbalista Alvaro Negredo (vpravo) z Manchestru City sa raduje z gólu so spoluhráčmi počas zápasu 7. kola anglickej futbalovej Premier League proti Evertonu 5. októbra 2013 v Manchestri. Foto: TASR/AP

Špirko asistoval, jeho Spartak prehral s Dinamom Moskva 1:2