28. februára 2010

Liverpool víťazne v anglickej lige

Futbalisti FC Liverpool vyhrali v nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže nad Blackburnom 2:1. Skóre zápasu otvoril v 20. min stredopoliar ...

LONDÝN 28. februára (WEBNOVINY) - Futbalisti FC Liverpool vyhrali v nedeľňajšom stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže nad Blackburnom 2:1. Skóre zápasu otvoril v 20. min stredopoliar "The Reds" Steven Gerrard, no o dvadsať minút bolo vyrovnané zásluhou premeneného pokutového kopu Keitha Andrewsa. Do konca prvého polčasu ešte stihol strhnúť víťazstvo na stranu Liverpoolu španielsky útočník Fernando Torres. Slovenský reprezentačný obranca Martin Škrtel nehral, keďže bude pre zlomeninu kostičky v priehlavku pravej nohy dlhšie nútene pauzovať. Tri body získal aj Tottenham, ktorý nezaváhal a na vlastnom ihrisku štadióna White Hart Lane zvíťazili nad Evertonom 2:1. Zverenci trénera Harryho Redknappa viedli po 28 minútach súboja už 2:0, stretnutie zdramatizoval v 55. min svojím gólom Nigérijčan Yakubu. Domáci však už víťazstvo z rúk nepustili a duel doviedli do úspešného konca. V zápase Sunderlandu s Fulhamom sa zrodila bezgólová remíza.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 28. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League:

Tottenham Hotspur - Everton 2:1 (2:0)
Góly: 11. Pavľučenko, 28. Modrič - 55. Yakubu, 35 912 divákov

Liverpool - Blackburn 2:1 (2:1)
Góly: 20. Gerrard, 44. Torres - 40. Andrews (z pok. kopu), 42 795 divákov

Sunderland - Fulham 0:0