24hod.sk    Šport    Tenis

16. novembra 2005

Ljubičič potrápil Federera

Roger Federer mal plné ruky práce s daviscupovým súperom Slovákov Chorvátom Ivanom Ljubičičom.

Švajčiarska svetová jednotka napokon po 137 minútach predsa len odvrátila hroziace nebezpečie a 6:3, 2:6, 7:6 (4) vyhrala aj druhý zápas na Turnaji majstrov

v Šanghaji. Druhým víťazstvom si už zabezpečil postup do semifinále. Dokázal to, mimochodom, už po štvrtý raz na záverečnom podujatí sezóny. Federer vyhral v poradí už 33. v nepretržitom slede a jedna výhra ho delí od hranice 80 vyhraných zápasov v sezóne. Naposledy prehral so Španielom Nadalom na Roland Garros.
Ivan Ljubičič, ktorý po prvý raz štartuje na turnaji najlepších, bol
v zápase dvoch nezdolaných verný svojej výbornej povesti. Chorvát, ktorý sa pýši v halovej sezóne jesene famóznou bilanciou 20 víťazstiev a len 3 prehier, bojoval ako lev a Federera prinútil presčasovať.
V tajbrejku rozhodujúceho setu odvrátil ešte tri mečbaly, kým ho tenista z Bazileja prinútil ku kapitulácii. Federer napokon zaznamenal dvanásty triumf v rade na Turnaji majstrov a všetko nasvedčuje tomu, že po dlhšej jesennej pauze spôsobenej zranením ho nik nezastaví na ceste za víťazným hetrikom. Keď navyše najväčší jeho rivali odstúpili. Federovým posledným súperom  v skupine bude zajtra Argentínčan Guillermo Coria. Ten prehral so svojím krajanom Davidom Nalbandianom 5:7, 4:6.

Turnaj majstrov
Červená skupina: Federer (1-Švajč.) - Ljubičič (6-Chorv.) 6:3, 2:6, 7:6 (4), Nalbandian (8-Arg.) - Coria (4-Arg.) 7:5, 6:4.
Štvorhra - Červená skupina: Bob a Mike Bryanovci (1-USA) - Knowles, Nestor (4-Bah./Kan.) 6:4, 6:4, Paes, Zimonjič (5-India/Srb. a Č. Hora) - Arthurs, Hanley (7-Austr.) 7:6 (3), 7:6 (6).