08. novembra 2019

LM: Neres si poranil koleno, Ajaxu bude chýbať až do zimnej prestávky

Na archívnej snímke futbalista David Neres.

Na archívnej snímke futbalista David Neres. Foto: TASR/AP
Amsterdam 8. novembra (TASR) - Futbalistom Ajaxu Amsterdam bude minimálne do zimnej prestávky chýbať krídelník David Neres. Dvadsaťdvaročný Brazílčan utrpel v utorkovom dueli H-skupiny Ligy majstrov na pôde londýnskej Chelsea (4:4) zranenie kolena.

Neres nedohral zápas na Stamford Bridge, musel striedať v 72. minúte. Podľa Fox Sports má poškodený meniskus a čaká ho operácia. "Je to pre náš tím obrovská strata," citovala agentúra AFP trénera Ajaxu Erika ten Haga.

Zimná prestávka v Holandsku sa začína 22. decembra. Neres, ktorý v tejto sezóne Eredivisie strelil šesť gólov, s určitosťou vynechá kľúčové duely Ajaxu v skupine Ligy majstrov proti Lille a Valencii. Minulosezónny semifinalista LM premárnil proti Chelsea náskok 4:1 a získal iba bod za remízu 4:4. Naďalej vedie H-skupinu so ziskom 7 bodov, rovnaký počet má však aj druhá Chelsea a tretia Valencia, Lille je štvrté so ziskom jedného bodu.