Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

06. augusta 2016

Lodenica na Mlynčoku v Slovenskej Ľupči je v lete plná vodákov



Ilustračná snímka.



Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Slovenská Ľupča 6. augusta (TASR) – Lodenica na Mlynčoku v Slovenskej Ľupči sa nachádza na ľavom brehu rieky Hron, na riečnom kilometri 192,3, na jednom z celoročne splavných úsekov. Od roku 2006 ju prevádzkuje partia nadšencov vodáckeho športu. Len čo sa každoročne 1. mája začne sezóna, lodenica sa plní nielen domácimi, ale i zahraničnými, najmä českými vodákmi, ktorí sa k nim vracajú. Boli tu už aj Juhoafričania, Číňania či Izraelci.


Najväčší nápor býva v lodenici počas letných slnečných víkendov a prázdnin. Kto k nim chodí, vie, že je lepšie objednať si lode dopredu, pretože víkendy sú takmer vždy obsadené. Kapacita je okolo sto ľudí.

"Teraz beží 11. sezóna. My sme prudko závislí od počasia, ale júl, ktorý je pre nás najsilnejším mesiacom, dopadol veľmi dobre, sme spokojní," uviedla dnes pre TASR spolumajiteľka lodenice Zuzana Šikulová. Zastavili sa u nich stovky ľudí. Možnosť vlastnými silami zdolať Hron majú až do konca septembra, kedy končí sezóna.

Vodáci si trasy vyberajú podľa chuti, nálady a počasia. "Ak prídu začiatočníci, dostanú inštruktáž a skúšajú menej náročné trasy, napríklad z Nemeckej k nám, čo je asi 12 kilometrov po vode. Skúsenejší vodáci, keď je veľa vody, idú až z Horehronia, z Polomky. Najväčší záujem vodákov je však o trasu z Nemeckej po Vlkanovú alebo Sliač," priblížila Šikulová.

Lodenica poskytuje plný servis pre záujemcov o splav Hrona. Zabezpečí dopravu lodí a technického vybavenia na miesto štartu i z miesta cieľa s návratom do lodenice. Okrem lodí im požičia aj pádla, vesty, vodotesné sudy a pumpy. Kto zostane na brehu stanovať, môže si u nich uvariť guláš, grilovať, občerstviť sa v bufete alebo zašportovať si.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli



nasledujúci článok >>
Výpadok prúdu v Keni postihol väčšinu krajiny vrátane Nairobi
<< predchádzajúci článok
IT: Najvýznamnejší dizajnéri sveta podporili Apple v spore so Samsungo