04. mája 2012

Los Angeles získali prvý mečbal, Flyers prvýkrát prehrávajú

Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 2. kola play-off zámorskej NHL na domácom ľade nad Philadelphiou 4:3 po predĺžení a v boji o postup do konferenčného finále vedú 2:1 na ...

nhl NEW YORK 4. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti New Jersey Devils zvíťazili vo štvrtkovom stretnutí 2. kola play-off zámorskej NHL na domácom ľade nad Philadelphiou 4:3 po predĺžení a v boji o postup do konferenčného finále vedú 2:1 na zápasy.

Už len jedna výhra delí od postupu hráčov Los Angeles, ktorí po úspechoch v St. Louis nezaváhali ani v domácom prostredí a po triumfe 4:2 vedú v sérii 3:0 na zápasy.

V New Jersey rozhodol o triumfe po presnom pase od Iľju Kovaľčuka v 78. min Alexej Ponikarovskij, ktorý na dvakrát prekonal Iľju Bryzgalova. Počas nadstaveného času mali bližšie k úspechu hostia z Philadelphie, ale nevyužili dvakrát presilovku. Flyers prvýkrát v tohtoročnom play-off prehrávajú.

Kľúč na brankára Los Angeles Jonathana Quicka našiel vo štvrtok dvakrát Chris Stewart, ale ďalší hráči St. Louis boli smerom dopredu opäť bezzubí. Quickovi na víťazstvo stačilo 18 úspešných zákrokov. Domáci boli strelecky efektívni, z 22 striel dali štyri góly.

Výsledky štvrtkových stretnutí 2. kola play-off zámorskej hokejovej NHL:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

New Jersey - Philadelphia 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0) - stav série: 2:1
Góly: 13. Eliáš (Židlický, Kovaľčuk), 13. Kovaľčuk (Zajac, Ponikarovskij), 48. Parise (Eliáš, Židlický), 78. Ponikarovskij (Kovaľčuk) - 7. B. Schenn (Briere, Jágr), 25. Carle (Voráček, Hartnell), 52. Briere (Van Riemsdyk, Simmonds)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Los Angeles - St. Louis 4:2 (1:0, 2:1, 1:1) - stav série: 3:0
Góly: 14. Justin Williams (Doughty, Kopitar), 22. D. King (Greene), 31. M. Richards (Kopitar, Doughty), 49. Doughty (M. Richards, J. Carter) - 22. C. Stewart (Russell), 45. C. Stewart (Pietrangelo, Perron)