24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

16. mája 2010

Lotyši zdolali Nórsko, majú prvé tri body

V úvodnom nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej F-skupiny na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku sa v Mannheime zrodilo víťazstvo hokejistov Lotyšska nad ...

latvia Lotyšsko - Nórsko

MANNHEIM 16. mája (WEBNOVINY) - V úvodnom nedeľňajšom stretnutí osemfinálovej F-skupiny na 74. majstrovstvách sveta v Nemecku sa v Mannheime zrodilo víťazstvo hokejistov Lotyšska nad Nórskom 5:0. Zverenci trénera Olega Znaroksa o svojom triumfe rozhodli až v záverečnom dejstve. Po dvoch bezgólových tretinách otvoril skóre v 43. min Darzinš a v 49. min zvýšil Cipulis. Ďalšie tri góly pridali Lotyši v záverečných minútach, keď v 58. min skóroval Galvinš, o minútu neskôr do prázdnej bránky pri power play Nórov Sprukts a šesť sekúnd pred treťou sirénou dosiahol svoj druhý presný zásah v stretnutí Galvinš. Lotyši si do tabuľky F-skupiny pripísali prvé 3 body.

Výsledok:

F-skupina (Mannheim):
Lotyšsko - Nórsko 5:0 (0:0, 0:0, 5:0)
Góly: 43. Darzinš (Sotnieks, Džerinš), 49. Cipulis (Niživijs, Vasiljevs), 58. Galvinš (Daugavinš), 59. Sprukts, 60. Galvinš (Jerofejevs).
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: BALUŠKA, D. KONC (obaja SR) - Deďoulija (Biel.), Gemeinhardt (Nem.), 1925 divákov

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, Kulda, Jass, J. Redlihs, Andersons - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, Meija - Saulietis, Pečura
Nórsko: Grotnes - Holos, Tollefsen, Kaunismäki, Bonsaksen, Lokken Ostli, Solberg, Cziszar - Thoresen, Zuccarello Aasen, Fredriksen - L. E. Spets, Bastiansen, M. Olimb - Lorentzen, Roymark, K. Forsberg - K. A. Olimb, K. H. Spets, Martinsen