Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

27. júna 2007

LP opätovne ponúka SRo spätný prevod pohľadávokSpoločnosť Lawyer Partners, a.s., vzhľadom na súčasnú situáciu, ktorá vznikla v súvislosti s vymáhaním poplatkov z omeškania za oneskorenú úhradu koncesionárskych poplatkov Slovenskému rozhlasu, ...Zdieľať

BRATISLAVA 27. júna (WN/PR) - Spoločnosť Lawyer Partners, a.s., vzhľadom na súčasnú situáciu, ktorá vznikla v súvislosti s vymáhaním poplatkov z omeškania za oneskorenú úhradu koncesionárskych poplatkov Slovenskému rozhlasu, kedy sa mnohí občania obracajú so žiadosťou o riešenie problému aj na vládu Slovenskej republiky, ponúka opätovne Slovenskému rozhlasu spätný prevod všetkých postúpených pohľadávok z roku 2005. Ako kompenzáciu bude požadovať od Slovenského rozhlasu len úhradu nákladov spojených s vymáhaním nezaplatených koncesionárskych poplatkov. Z finančných prostriedkov získaných z takto vymáhanej istiny – koncesionárskych poplatkov, zdôrazňujeme nie poplatkov z omeškania, bude mať SRo tieto výdavky kryté.
V prípade, že bude SRo akceptovať náš návrh, bude plne v jeho kompetencii zastaviť všetky súčasné právne kroky spojené s vymáhaním poplatkov z omeškania, ktoré boli vykonané v súlade s platnými zákonmi. Týmto rozhodnutím SRo by mali občania istotu, že nebudú v budúcnosti vystavení hrozbe vymáhania vysokých poplatkov z omeškania, ktoré, žiaľ, takto definoval zákon o koncesionárskych poplatkoch.

Daniel Paľko
Predseda predstavenstva LP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Albánsko je stále bez nového prezidenta
<< predchádzajúci článok
Priemerná reálna mzda prekročí úroveň roka 1989