Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

24. apríla 2012

Lucia Žitňanská chce z SDKÚ modernú a slušnú stranuKandidátka na post predsedu SDKÚ-DS Lucia Žitňanská chce, aby strana bola modernou, slušnou a otvorenou. Žitňanská chce dosiahnuť, aby SDKÚ-DS dala voličom novú ponuku na riešenie ...Zdieľať
mikulas dzurinda BRATISLAVA 24. apríla (WEBNOVINY) – Kandidátka na post predsedu SDKÚ-DS Lucia Žitňanská chce, aby strana bola modernou, slušnou a otvorenou.


Žitňanská chce dosiahnuť, aby SDKÚ-DS dala voličom novú ponuku na riešenie ich oprávnených nárokov a požiadaviek.

SDKÚ-DS sa podľa novej ponuky voličom, ktorú v utorok na tlačovej besede predložila novinárom, nikdy nezmieri so stagnáciou Slovenska.

Bude teda hľadať a ponúkať riešenia, ktoré krajinu posúvajú dopredu. Bude odpovedať na oprávnený nárok ľudí na lepší život.

SDKÚ-DS bude podľa kandidátky na najvyšší stranícky post robiť ráznu ale vecnú politiku. Nezníži sa k agresivite, ktorá ponižuje súperov, alebo ktorá si vyberá skupiny obyvateľov a sociálne vrstvy ako terče závisti, či hnevu.


L. Žitňanská sa chce vyhnúť vnútorným sporom

Základom dôvery medzi stranou a voličmi bude schopnosť odpovedať na prípadné pochybnosti o jej fungovaní či správaní sa jej predstaviteľov a ochota prijať okamžitú nápravu.

„Nebudeme obťažovať verejnosť vnútornými spormi, ale budeme sa snažiť ich pokojne riešiť vo vnútri strany,“ uvádza v novej ponuke voličom Žitňanská.

Podpredsedníčka strany tiež sľubuje, že SDKÚ-DS bude stranou, ktorá rozumie normálnym ľuďom a pomáha im v ich každodennom živote.

„Už nikdy nesmieme zabudnúť, že reformy nie sú ciele politiky, ale nástroje, ktoré pomáhajú zlepšovať život ľudí. Nenecháme sa však zlákať povrchnou politikou, ktorá si schopnosť počúvať voličov a zrozumiteľnosť komunikácie zamieňa s prázdnou rétorikou a gestami,“ avizuje Žitňanská.

Nová ponuka SDKÚ-DS vychádza najmä z oprávnených nárokov voličov. Prvým z nich je maximálne zhodnotenie práce a úspor. Ľudia majú podľa Žitňanskej nárok na čo najlepšie podmienky, v ktorých si jednotlivci a rodiny dokážu zabezpečiť vlastný život.

Video: Lucia Žitňanská: Vždy som bola a som tímový hráč
Cieľom strany je normálne fungujúci štát

Znamená to aj odstraňovať všetky prekážky, ktoré im zvyšujú životné náklady a znižujú zaslúžený úžitok z ťažko zarobených a usporených peňazí vrátane neprimerane vysokých daní a odvodov, ktoré musia platiť zo svojho príjmu. SDKÚ-DS chce brániť zbytočnému zvyšovaniu cien v dôsledku zlých pravidiel pre veľké monopolné firmy a finančné inštitúcie.

Každý človek, ktorý platí dane, má právo podľa Žitňanskej na normálne fungujúce a jasne definované služby, dostupné a ústretové úrady, kvalitné nemocnice a školy.

„Normálne fungujúci štát bude cieľom všetkých riešení, ktoré SDKÚ-DS ponúkne a bude sa opierať o praktické skúsenosti ľudí a ich požiadavky,“ napísala v novej ponuke voličom kandidátka na predsedu SDKÚ-DS.

Strana bude tiež pomáhať ľuďom v dôležitých životných situáciách a chystať im lepšie podmienky, aby ich zvládli. Okrem Žitňanskej na funkciu predsedu SDKÚ-DS kandidujú Pavol Frešo a Viliam Novotný. Frešo svoje tézy novej generálnej línie strany predstavil v pondelok.

Novotný tak chce urobiť v najbližších dňoch. Kandidáti sa tento týždeň predstavujú členskej základni na otvorených zasadaniach regionálnych predsedníctiev.

Nového predsedu zvolia na kongrese delegáti 19. mája.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Arménsko spomína na masakru osmanských Turkov
<< predchádzajúci článok
Autobomba v centre Damasku zranila troch ľudí