Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. mája 2019

Ľudí treba nechať fajčiť a piť, koľko len chcú, vyhlásila nórska ministerka zdravotníctva

Zdieľať
Ľudí treba nechať fajčiť a piť, koľko len chcú, vyhlásila nórska ministerka zdravotníctva

Nová nórska ministerka zdravotníctva Sylvi Listhaug vyvolala tento týždeň záujem médií tvrdením, že ľudí treba nechať, nech fajčia a pijú koľko chcú a nech sa nezdravo stravujú, ak je to ich voľba.

Libertariánske myšlienkové základy

Ministerka pochádza z vládnej Pokrokovej strany, ktorá má libertariánske myšlienkové základy a zasadzuje sa za to, aby štát čo najmenej rozprával ľuďom do toho, čo majú robiť. Lishtaug to však podľa mnohých kritikov so svojimi názormi na zdravie občanov už preháňa.

„Ľuďom treba dovoliť fajčiť, piť a jesť toľko červeného mäsa, koľko len chcú. Politici sa ich môžu snažiť informovať, ale ľudia samotní podľa mňa veľmi dobre vedia, čo je zdravé, a čo nie,“ vyhlásila ministerka pre nórsku televíziu NRK.

Fajčiari sa cítia ako vyhnanci

„Myslím si, že mnohí fajčiari sa teraz cítia ako vyhnanci. Majú pocit, že sa musia skrývať, a ja si myslím, že to je hlúpe. Hoci fajčenie nie je dobré, pretože je škodlivé, dospelí sa musia rozhodovať sami za seba o tom, čo chcú robiť,“ povedala Listhaug.

Britská BBC dodáva, že ministerka sama v minulosti fajčila a s týmto zlozvykom už prestala, hoci nie úplne. Listhaug pripúšťa, že si z času na čas ešte zapáli.


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mýty a realita o migrácii, Slováci sú riadne pokryteckí
<< predchádzajúci článok
Relevantné údaje o aute získajú spotrebitelia v prílohe k odo-passu

Ľudí treba nechať fajčiť a piť, koľko len chcú, vyhlásila nórska ministerka zdravotníctva - diskusné fórum čitateľov