Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

21. augusta 2013

M.I.A. zverejnila novú skladbu Unbreak My MixtapeBritská speváčka a rapperka srílanského pôvodu M.I.A. zverejnila novú skladbu Unbreak My Mixtape. Len pred nedávnom pritom pohrozila svojmu vydavateľstvu, že zverejní celý pripravovaný ...Zdieľať
mia mia BRATISLAVA 21. augusta (WEBNOVINY) - Britská speváčka a rapperka srílanského pôvodu M.I.A. zverejnila novú skladbu Unbreak My Mixtape.


Len pred nedávnom pritom pohrozila svojmu vydavateľstvu, že zverejní celý pripravovaný album Matangi.

Dôvodom speváčkiných vyhrážok je opakované odsúvanie dátumu jeho vydania.

Pôvodne sa mal totiž dostať do predaja ešte koncom roka 2012, no pre problémy s nahrávacou spoločnosťou sa termín posunul až na túto jeseň.

Predstavitelia vydavateľstva Interscope Records napokon oznámili, že štúdiovka vyjde 5. novembra. Spomínanú skladbu Unbreak My Mixtape si môžu záujemcovia vypočuť prostredníctvom portálu Soundcloud.
Tridsaťosemročná M.I.A., vlastným menom Mathangi "Maya" Arulpragasam, sa narodila 18. júla 1975. Svoju hudobnú kariéru odštartovala v roku 2005 debutovým albumom Arular, po ktorom nasledovala štúdiovka Kala (2007). Z druhej menovanej pochádza jej komerčne najúspešnejšia pieseň Paper Planes.


Obrazom: Britská speváčka M.I.A.


Zatiaľ poslednou nahrávkou speváčky, ktorá sa v roku 2011 ukázala aj na festivale Pohoda v Trenčíne, je album Maya (2010) obsahujúci single Born Free a XXXO. V roku 2009 bola vďaka skladbe O...Saya z filmu Milionár z chatrče (2008) spolu A.R. Rahmanom nominovaná na Oscara v kategórii Najlepšia pôvodná pieseň. V roku 2010 ju časopis Time zaradil do stovky najvplyvnejších ľudí planéty.

Informácie pochádzajú z webstránky www.digitalspy.co.uk a archívu agentúry SITA.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Lucie Bílá si pred Černobílým turné upravila životosprávu
<< predchádzajúci článok
Hrať, vyhrať a zabaviť sa

M.I.A. zverejnila novú skladbu Unbreak My Mixtape - diskusné fórum čitateľov