Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

12. júna 2019

M. Škop: Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka miliónMarko Škop, archívne fotoZdieľať
Marko Škop, archívne foto Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bratislava 12. júna (TASR) - Nový film režiséra Marka Škopa Nech je svetlo v hlavnej úlohe s Milanom Ondríkom príde do slovenských kín v septembri. Svetovú premiéru bude mať v hlavnej súťaži Medzinárodného filmového festivalu Karlove Vary. TASR o tom informovala Martina Pašteková z Asociácie slovenských filmových klubov (ASFK).


Nech je svetlo je príbehom slovenského gastarbeitera v Nemecku, ktorého syn je členom polovojenskej mládežníckej skupiny. Keď sa chlapec zapletie do šikanovania a usmrtenia spolužiaka, otec začne zisťovať pravdu o tom, čo sa stalo, pravdu o stave veci, pravdu o sebe samom."Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión, ktorý sa svojou nevedomou čiastočkou podieľa na masovej xenofóbnej duši, keď je s následkami nenávisti konfrontovaný natvrdo cez udalosti v najbližšej rodine," hovorí o novinke Škop (Iné svety, Osadné, Eva Nová). Popri Ondríkovi sa v nej predstavia herci František Beleš (študent bratislavského konzervatória), Zuzana Konečná, Ľubomír Paulovič, Daniel Fischer, Csongor Kassai či Anikó Vargová.

Medzinárodným distribútorom snímky je spoločnosť Loco Films, domácim ASFK. Film vznikol v slovensko-českej koprodukcii spoločností Artileria a Negativ. Na výrobe sa podieľali Rozhlas a televízia Slovenska a Česká televízia. Realizáciu podporili Audiovizuálny fond, český Státní fond kinematografie a fond Eurimages.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Facebook spustil novú aplikáciu pre smartfóny, za jej používanie sa chystá aj zaplatiť
<< predchádzajúci článok
SND môže nevyčerpané peniaze dať na modernizáciu javiskovej techniky

M. Škop: Zaujíma ma téma bežného človeka, človeka milión - diskusné fórum čitateľov