Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. februára 2021

Macek stiahol svoju kandidatúru na post šéfa Najvyššieho správneho súdu, bol jediným uchádzačomaktualizované 26. februára 2021, 18:17 Jaroslav Macek v piatok vzal späť svoj súhlas s kandidatúrou na prvého predseduZdieľať
gettyimages 698689964 676x330 26.2.2021 (Webnoviny.sk) - aktualizované 26. februára 2021, 18:17


Jaroslav Macek v piatok vzal späť svoj súhlas s kandidatúrou na prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu SR. Rozhodnutie odôvodnil tak, že zo skladby uchádzačov na sudcov tohto súdu vyplýva, že nebude schopný zabezpečiť implementáciu svojho projektu na začatie jeho činnosti.

Macek bol jediným kandidátom na tento post. Informovala o tom Súdna rada SR na svojej internetovej stránke.

Chýba dostatok sudcov


Macek Súdnej rade uviedol, že jeho projekt vychádzal z toho, že aspoň dve tretiny sudcov nového Najvyššieho správneho súdu SR budú tvorené doterajšími sudkyňami a sudcami správneho kolégia Najvyššieho súdu SR tak, aby sa zabezpečil prenos orgánovej pamäte z Najvyššieho súdu na Najvyšší správny súd.

Medzi uchádzačmi sú však len štyria sudcovia správneho kolégia Najvyššieho súdu.

Prišli sme o veľmi kvalitného kandidáta


„Je mi úprimne veľmi ľúto, že sme stratili podľa mňa veľmi kvalitného kandidáta pre Najvyšší správny súd SR. Som však presvedčená o tom, že je to zrelé rozhodnutie, a preto to rešpektujem. Teraz je dôležité, aby v dohľadnom čase bolo vypísané nové výberové konanie a dal sa priestor iným uchádzačom, aby sa uchádzali o túto funkciu,“ reagovala na Macekové stiahnutie kandidatúry ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí).

Vyhlásené budú nové voľby


Predseda Súdnej rady Ján Mazák na základe rozhodnutia Jaroslava Maceka vypustil z návrhu programu 4. zasadnutia Súdnej rady, ktoré sa bude konať 2. marca, voľbu prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu.

„Nové voľby prvého predsedu Najvyššieho správneho súdu budú vyhlásené bez zbytočného odkladu,“ uzavrela Súdna rada.

Agentúra SITA o stanovisko požiadala Ministerstvo spravodlivosti SR.


Zdroj: Webnoviny.sk - Macek stiahol svoju kandidatúru na post šéfa Najvyššieho správneho súdu, bol jediným uchádzačom © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rakúska vláda rokuje o znovuotvorení športovísk, prevádzkovatelia fitnescentier by chceli otvoriť tiež
<< predchádzajúci článok
Čelnú zrážku auta s kamiónom neprežila jedna osoba, cestu museli uzavrieť v oboch smeroch

Macek stiahol svoju kandidatúru na post šéfa Najvyššieho správneho súdu, bol jediným uchádzačom - diskusné fórum čitateľov