Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. apríla 2015

Maďari kradli v Bratislave katalyzátory, hrozia im dva roky za mrežamiKatalyzátory z áut sa rozhodli pred dvoma dňami kradnúť v Bratislave traja Maďari. V pondelok (13.4.) v noci odmontovali v uliciach Petržalky dva katalyzátory. Ale keď už kradli tretí, ...Zdieľať
zlodej Foto: TASR
Bratislava 15. apríla (TASR) - Katalyzátory z áut sa rozhodli pred dvoma dňami kradnúť v Bratislave traja Maďari. V pondelok (13.4.) v noci odmontovali v uliciach Petržalky dva katalyzátory. Ale keď už kradli tretí, zbadala ich policajná hliadka. Mužom z Maďarska dnes hrozí, že si za mrežami posedia až dva roky.


Ako TASR informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, prvý katalyzátor muži ukradli o 2.00 h z auta na parkovisku na Beňadickej ulici. Tým podľa hovorcu spôsobili škodu vo výške 887 eur. O pol hodinu neskôr potom ukradli ďalší katalyzátor na Vígľašskej ulici. "Škoda, ktorá bola touto krádežou spôsobená, bola vyčíslená na cca 946 eur," dodal Szeiff. Obe autá boli značky Citroën Berlingo.

O 3.30 h sa Maďari pokúsili odcudziť ďalší katalyzátor z auta značky Peugeot Partner blízko Beňadickej ulice. "Za pomoci ručného zdviháka vozidlo nadvihli a z jeho podvozkovej časti z výfukového potrubia začali katalyzátor demontovať," priblížil hovorca. Vtedy ich však už uvideli policajti a obmedzili na osobnej slobode. Ak by sa mužom podarilo katalyzátor ukradnúť, spôsobili by škodu za 1051 eur.

Traja Maďari, 36-ročný Sándor, 37-ročný Zsolt a 56-ročný Sándor, sú už dnes obvinení z prečinu krádeže formou spolupáchateľstva a z prečinu krádeže v štádiu pokusu. "Za uvedené konanie hrozí v prípade preukázania viny v zmysle trestného zákona trest odňatia slobody až na dva roky," dodal hovorca.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko sa stane signatárom dohovoru zakazujúcom kazetovú muníciu
<< predchádzajúci článok
Slovenské firmy z daňových rajov odchádzajú, české príliv spomalili

Maďari kradli v Bratislave katalyzátory, hrozia im dva roky za mrežami - diskusné fórum čitateľov