Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. marca 2021

Maďarské nezávislé Klubrádió nezískalo opätovne frekvencie napriek výzvam Európskej únieMaďarský mediálny regulačný orgán vo štvrtok zamietol žiadosť jedného z posledných nezávislých rádií o znovuzískanie frekvencií. Stalo sa tak aj napriek výzvam Európskej únie, aby umožnil zostaň ...Zdieľať
hungary_media_60400 f99bca5b2d894b3fb32683880d95c5a9 676x451 11.3.2021 (Webnoviny.sk) - Maďarský mediálny regulačný orgán vo štvrtok zamietol žiadosť jedného z posledných nezávislých rádií o znovuzískanie frekvencií. Stalo sa tak aj napriek výzvam Európskej únie, aby umožnil zostaň stanici v éteri.


Liberálne Klubrádió, ktoré pravidelne hostí opozičných politikov a vysiela názory kritické voči pravicovej vláde, prišlo o svoje vysielacie frekvencie vo februári.

Jediný spôsobilý žiadateľ


Odvtedy stanica vysiela iba online, pretože aj súd podporil rozhodnutie maďarskej Mediálnej rady o nepredĺženie vysielacej licencie.

Rádio si požiadalo o opätovné získanie frekvencií, no Mediálna rada žiadosť zamietla, aj napriek tomu, že bolo jediným spôsobilým žiadateľom.

Mediálna rada argumentovala, že žiadosť, ktorú si podalo Klubrádió, mala chyby a nesplnila základné požiadavky pre rozhlasové vysielanie. Stanica má 15 dní na odvolanie sa.

Na svojej webstránke Klubrádió rozhodnutie rady označilo za nezákonné a zaviazalo sa, že bude naďalej vysielať prostredníctvom internetu.

Záťah na kritické médiá


Kritici maďarskej vlády obviňujú vládnu stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána z toho, že sa podujala na systematický záťah na kritické médiá v krajine.

Mediálnu radu, ktorej všetkých piatich členov nominoval Fidesz, vinia z politickej zaujatosti. Vláda popiera, že by zasahovala do mediálnych záležitostí v krajine.

Európska komisia vo februári poslala maďarskému zastúpeniu v Bruseli list, v ktorom vyjadrila obavy v otázke Klubrádia a vyzvala Maďarsko, aby urýchlene konalo a umožnilo stanici vysielať.


Zdroj: Webnoviny.sk - Maďarské nezávislé Klubrádió nezískalo opätovne frekvencie napriek výzvam Európskej únie © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
OĽaNO a SaS v prieskume delí pol percenta, do parlamentu by prešli aj progresívci a SMK
<< predchádzajúci článok
Izraelská armáda už zaočkovala veľkú väčšinu svojich vojakov, zostávajúcich nútiť nebudú