Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

08. októbra 2019

Maďarskí odborári budú napokon štrajkovať až v novembriIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Budapešť 8. októbra (TASR) - Odborový zväz maďarských pracovníkov verejnej a štátnej služby (MKKSZ) spolu s Odborárskou organizáciou pracujúcich v sociálnej sfére (SZÁD) v utorok v Budapešti oznámili, že štrajk pracovníkov verejnej služby plánovaný pôvodne na 10. októbra sa uskutoční až 13. novembra.


Podľa agentúry MTI na rokovaniach so zamestnávateľmi o minimálnej miere poskytovaných službách nedošlo k dohode, pretože podľa odborárov tomu zabránila vláda. "Týmto postojom kabinet znemožnil pracujúcim v sociálnej sfére uplatniť si právo na vyjadrenie nespokojnosti štrajkom," uvádza sa v odborárskom dokumente.

V záujme právnej bezpečnosti zamestnancov organizujú odborári výhradne iba štrajky v súlade s právnym poriadkom, preto z dôvodu aktuálne neexistujúcej dohody o minimálnej miere poskytovaných služieb, ako to vyžaduje zákon, sa štrajk uskutoční až 13. novembra, zdôraznili MKKSZ a SZÁD.

Nespokojní pracovníci štátnej a verejnej služby štrajkovali naposledy 14. marca. Vtedy prácu prerušilo 7500 pracovníkov, z ktorých väčšina boli pracovníci samospráv. Zo sféry štátnej správy sa do štrajku zapojilo menej ľudí.spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pristátie francúzskych vzduchoplavcov v Zázrivej pripomína pamätník
<< predchádzajúci článok
Najvyšší súd sprísnil tresty pre sátorovcov

Maďarskí odborári budú napokon štrajkovať až v novembri - diskusné fórum čitateľov