Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. decembra 2018

Maďarskí odborári začali s protestami proti novele zákonníka práceOdborársky zväz maďarských železiarov Vasas v piatok blokoval dopravu jedného jazdného pruhu v západomaďarskom meste Veszprém, 120 kilometrov juhozápadne od ...Zdieľať
Ilustračné foto Foto: TASR/Milan Kapusta
Budapešť 7. decembra (TASR) - Odborársky zväz maďarských železiarov Vasas v piatok blokoval dopravu jedného jazdného pruhu v západomaďarskom meste Veszprém, 120 kilometrov juhozápadne od Budapešti. Príčinou prvého zo série avizovaných protestov v Maďarsku je podľa odborárskeho servera Szakszevezetek.hu návrh novely zákonníka práce.


Odborári Vasasu na Facebooku uviedli, že v prípade, že vláda neustúpi, po piatkovom krátkom proteste budú na budúci týždeň nasledovať ďalšie a vážnejšie blokovania ciest v Pécsi a v Győri.

Výbor pre rozvoj podnikania maďarského parlamentu pripravil vo štvrtok niektoré úpravy navrhovanej novely zákonníka práce, avšak odborári ich označili za drobné a avizovanú celoštátnu demonštráciu na sobotu 8. decembra v Budapešti neodvolali.

Vláda chce okrem iného novelou presadiť rozšírenie rámca ročných nadčasov z terajších 250 na 400 hodín.

K sobotňajšej demonštrácii zorganizovanej Združením maďarských odborárov (MSZSZ) sa pripojí aj združenie odborárskych zväzov Liga. O prípadnej účasti rozhodovalo ešte vedenie Celoštátnej federácie rád pracujúcich (MOSZ).

spravodajca TASR Ladislav Vallach

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Členovia EÚ rozhodli o výške niektorých colných kvót po brexite
<< predchádzajúci článok
Tabakový koncern Altria vstupuje na trh s marihuanou

Maďarskí odborári začali s protestami proti novele zákonníka práce - diskusné fórum čitateľov