Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

22. mája 2023

Maďarsko prepustilo odsúdených cudzineckých prevádzačov, Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž hraniceRakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž spoločnej hranice s Maďarskom. Zároveň v pondelok požiadalo maďarskú vládu o vysvetlenie, prečo sa rozhodla predčasne prepustiť niekoľko stoviek osôb odsúdených za ...Zdieľať
gettyimages 157569394 676x451 22.5.2023 (SITA.sk) - Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž spoločnej hranice s Maďarskom. Zároveň v pondelok požiadalo maďarskú vládu o vysvetlenie, prečo sa rozhodla predčasne prepustiť niekoľko stoviek osôb odsúdených za prevádzačstvo.

Priamy vplyv na bezpečnosť


Rakúske ministerstvo zahraničných vecí pre agentúru AP uviedlo, že rozhodnutie Maďarska má „priamy vplyv na našu bezpečnosť“ a žiada „okamžité a komplexné objasnenie od Maďarska“. Viedeň si zároveň predvolala maďarského veľvyslanca v Maďarsku.

Rakúsky minister vnútra Gerhard Karner cez víkend sprísnil hraničné kontroly, zatiaľ čo minister zahraničných vecí Alexander Schallenberg v nedeľu o tejto záležitosti rokoval so svojím maďarským kolegom Pétrom Szijjártóm.

Uvoľnenie priestoru vo väzniciach


Maďarskí predstavitelia uviedli, že cieľom prepustenia odsúdených prevádzačov, z ktorých sú všetci cudzinci, bolo uvoľniť priestor v maďarských väzniciach a odbremeniť maďarských daňových poplatníkov. Väzni musia podľa vládneho nariadenia opustiť Maďarsko do 72 hodín od prepustenia.

„Pokiaľ sú väznice preplnené, je to správne rozhodnutie, že nechceme použiť peniaze maďarských daňových poplatníkov na financovanie starostlivosti o niekoľko stoviek prevádzačov,“ povedal šéf maďarského úradu vlády Gergely Gulyás.


Zdroj: SITA.sk - Maďarsko prepustilo odsúdených cudzineckých prevádzačov, Rakúsko posilnilo bezpečnosť pozdĺž hranice © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SaS predstavila prvú desiatku kandidátov pre predčasné voľby, stranu povedie Richard Sulík (video)
<< predchádzajúci článok
Kriminalisti vo vlaku odhalili ďalší pokus o nezákonný dovoz cigariet, únik presiahol 133-tisíc eur (foto)