Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

03. septembra 2006

Madonnu na turné v ČR sprevádza takmer 50 vozidielAmerická speváčka Madonna potrebuje k svojim vystúpeniam 6. a 7. septembra v pražskej Sazka Aréne dve súkromné lietadlá, päť autobusov, 24 kamiónov, 18 dodávok a iných vozidiel, ktoré prepravia približne 200 ton nákladu.Zdieľať
  Informoval o tom dnes Petr Novák z agentúry Interkoncerts, ktorá prvé koncerty Madonny pred českým publikom organizuje.

      Niekoľko desiatok účinkujúcich sprevádza vyše 100-členný tím, ktorý vezie potrebné vybavenie. Okrem kríža a obrovských plátien je neoddeliteľnou súčasťou ich výbavy 600 kostýmov, drahocenné šperky a vyše 250 metrov obväzov pre speváčku a 22 tanečníkov. Na rýchle prezliekanie potrebuje len sama Madonna štyroch pomocníkov. Počas koncertu údajne stihne zničiť aj osem párov topánok.
      Všetky Madonnine koncerty sú beznádejne vypredané, výnimkou nie je ani Praha. Druhé vystúpenie v Sazka Aréne bolo mimoriadne zaradené pre obrovský záujem divákov. Lístky v cene od 3060 do 5010 korún sa vypredali za niekoľko hodín.
      Tohtoročné turné Madonny sprevádzajú protesty veriacich už od prvého koncertu v Los Angeles. S nevôľou veriacich sa Madonna stretla tiež v Taliansku a Rusku.
      Za urážku a zosmiešňovanie kresťanskej viery označil vystúpení speváčky aj český kardinál Miloslav Vlk. Podľa neho je šou Madonny pre cirkev úplne neprijateľná a škandálna. "Vadí mi, že sa zneužívajú posvätné symboly kresťanov na nejakú ľahkú šou. Tieto symboly sú posvätné pre všetkých kresťanov na celom svete a sú chránené ľudskými právami," zdôraznil kardinál.
      Madonna však tvrdí, že jej poslanie zodpovedá Ježišovmu učeniu: "Stavím sa, že by Ježiš Kristus proti môjmu vystúpeniu nič nenamietal. Všetko záleží od interpretácie. Moje poslanie na Zemi zodpovedá jeho učeniu. Chcem urobiť svet lepším, otvoriť ľuďom oči, aby videli, koľko je okolo nich utrpenia. Chcem upozorniť na deti, ktoré umierajú v Afrike na AIDS."

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V lesoch sa už začína jelenia ruja
<< predchádzajúci článok
V Dóme sv. Martina korunovali Mateja II.