Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny


Tagy: Piešťany PR

Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany avizuje na začiatok hlavnej sezóny bohatý program podujatí. Máj bude v piešťanskom regióne plný koncertov, divadelných predstavení, akcií pre deti ...Zdieľať
tradicne umelecke remesla 676x450 13.5.2024 (SITA.sk) - Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany avizuje na začiatok hlavnej sezóny bohatý program podujatí. Máj bude v piešťanskom regióne plný koncertov, divadelných predstavení, akcií pre deti aj športových podujatí pod holým nebom. Nebudú chýbať obľúbené komentované prehliadky a tento mesiac Piešťany pozývajú aj na svoje tradičné top podujatia: Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, Tradičné umelecké remeslá a 69. music festival Piešťany.


Letná sezóna štartuje po celom piešťanskom regióne naplno. "Srdečne všetkých pozývam na májové podujatia v našom regióne, program bude naozaj bohatý," informuje Tatiana Nevolná, výkonná riaditeľka Rezortu Piešťany. "Aj tento mesiac budú pokračovať obľúbené komentované prehliadky Piešťany podľa Wintera a Tajomstvá Elektrárne plus pridávame nové tematické okruhy s názvami História: Bahno nad zlato a História: 5 kúpeľných domov Piešťan. Záhrada hudobnej reštaurácie La Musica ožije skvelými koncertmi, klubovú zábavu ponúka Mango Music Club. S veľkou radosťou pozývam na slávnostné otvorenie 2. ročníka svetovej výstavy Alfons Mucha, ďalej na Tradičné umelecké remeslá a na Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny, ktoré u nás každoročne oficiálne štartuje hlavnú turistickú sezónu."

V máji ponúknu Piešťany aj ďalšie špičkové kultúrne podujatia, napríklad koncert Deň matiek – Juraj Bača band či Lenka Filipová a hostia v Hlohovci. Dom umenia pozýva na Madam Butterfly, priamy prenos z Metropolitnej opery New York. V kúpeľných hoteloch sa bude konať Literárna noc s čítaním a hlohovské Kino Úsmev uvedie stand-up vystúpenie Zitrón – Silné reči.

Čo ešte čaká návštevníkov Piešťan v najbližších týždňoch? Už sedemnásty Majáles v Drahovciach aj slávnostný otvárací koncert 69. music festivalu, počas ktorého odznie Má vlast Bedřicha Smetanu.

Elektrárňa Piešťany organizuje okrem iného aj prvý ročník vínneho festivalu, turisti určite ocenia 49. Piešťanskú BUĎ FITku s Festivalom hory a mesto.

"Piešťany skrátka opäť potvrdia, že sú mesto podujatí a festivalov. Spomeniem ešte medzinárodný festival rozhlasovej rozprávky Zázračný oriešok a Noc múzeí a galérií. Hvezdáreň a planetárium v Hlohovci pozýva na pozorovanie letnej oblohy," dodáva Tatiana Nevolná.

Aktualizovaný zoznam všetkých podujatí v piešťanskom regióne je dostupný na adrese: https://kalendar.rezortpiestany.sk/podujatia

Z májových podujatí vyberáme: • 4. 5. Fraštacké putovanie za vínom 2024, tradičná degustácia vín, Hlohovec

 • 11. 5. Slávnostné otvorenie 2. ročníka svetovej výstavy Alfons Mucha, Kúpeľný dom Napoleon, Kúpeľný ostrov, Piešťan

 • 11. a 12.5. Hlohovský jašter, hraná prehliadka zámku, Hlohovský zámok, Hlohovec

 • 11. 5. Madama Butterfly (Giacomo Puccini), priamy prenos z Metropolitnej opery New York, Dom umenia, Piešťany

 • 12. 5. Deň matiek – Juraj Bača Band, koncert, Hudobný pavilón v mestskom parku, Piešťany

 • 14. 5. Let číslo 124, divadelné predstavenie, KSC Fontána, Piešťany

 • 15. 5. Lenka Filipová a hostia, koncert, Kino Úsmev, Hlohovec

 • 15. 5. Literárna noc – čítanie v hoteloch Thermia Palace, Pro Patria, Esplanade, Splendid, v liečebnom dome Irma na Kúpeľnom ostrove, Piešťany

 • 17. -19.5. Tradičné umelecké remeslá Piešťany 2024, Kúpeľný ostrov, Piešťany

 • 18. 5. Kontrabas, divadelné predstavenie, Dom umenia, Piešťany

 • 20. 5. RITA, divadelné predstavenie, Empírové divadlo, Hlohovec

 • 21. -24.5. Zázračný oriešok 2024, medzinárodný festival rozhlasovej rozprávky, Mestská knižnica, Piešťany

 • 25. 5. 49.Piešťanská BUĎ FITka, podujatie pešej turistiky, cykloturistiky a zážitkovej turistiky, štart: Kolonádový most Piešťany, cieľ: Camping Pullmann

 • 25. 5. Deň vína v Elektrárni, prvý ročník vínneho festivalu, Elektrárňa Piešťany, Piešťany

 • 25. -26.5. Balnea Cup 2024, medzinárodná regata okruhového jachtingu, Lodenica, Piešťany

 • 26. 5. 2. Happymove Olympijský deň, Futbalový štadión PFK Piešťany, Piešťany

 • 29. 5. 69. MFP: Slávnostný otvárací koncert – Bedřich Smetana: Má vlast, Dom umenia, Piešťany

 • 31. 5. Medzinárodný deň detí, program pre deti, Prírodné kino, Piešťany

 • 31. 5. Otvorenie letnej kúpeľnej sezóny mesta Piešťany 2024, PiešťanyOblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany:


Oblastná organizácia cestovného ruchu Rezort Piešťany spája subjekty cestovného ruchu v piešťanskom regióne – kúpele, mesto, hotely, reštaurácie, obce. V partnerstve sú všetci členovia silnejší, než by boli samostatne. Spoločný postup umožňuje propagovať celý región ako jednu destináciu, čo je dôležité pre cestovný ruch, a tým aj pre rozvoj regiónu.

Informačný servis


Zdroj: SITA.sk - Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny © SITA Všetky práva vyhradené.

Tagy: Piešťany PR
   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SARIO: International Business Day 2024 – Rozvoj obchodných vzťahov a spoluprác
<< predchádzajúci článok
Rusi na Ukrajine stratili za jeden deň ďalších viac ako 1700 vojakov, prišli aj o tanky a obrnené vozidlá