Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Radíme

30. júla 2019

Majitelia smartfónov sa najviac obávajú zničeného displejaVýmena displeja stojí v priemere až 150 eur a patrí medzi najväčšie položky v súvislosti s poškodením telefónuZdieľať
Majitelia smartfónov sa najviac obávajú zničeného displeja

Majitelia smartfónov v strednej Európe sa najviac obávajú rozbitia displeja, no najčastejším problémom, ktoré vlastníctvo telefónu sprevádza, je problém s nabíjaním či batériou. Vyplýva to z výsledkov stredoeurópskej štúdie, ktorú si nechala vypracovať spoločnosť Huawei. Na základe prieskumu skvalitňuje svoje servisné služby a ponuku prémiovej starostlivosti o zákazníkov.

 

Spoločnosť Huawei v spolupráci s analytickou agentúrou IPSOS uskutočnila spotrebiteľský prieskum. Jeho cieľom bolo zistiť, aké faktory spojené s vlastníctvom smartfónu považujú ich užívatelia za najviac znepokojujúce. Prieskum prebehol v júni 2019 prostredníctvom online panelu a zúčastnilo sa ho 2113 obyvateľov strednej Európy vo veku od 18 do 55 rokov.

 

Najčastejšie sú problémy s nabíjaním

Prieskum sa snažil zistiť, aké nehody pri používaní sa stávajú ľuďom najčastejšie. Na prvom mieste sa umiestnili chyby, súvisiace s batériou či nabíjaním (napríklad telefón, ktorý sa odmietne nabíjať) - tento problém zaznamenalo 44 % respondentov.

Druhé miesto obsadili problémy s pripojením do siete - či už ide o telefonické hovory alebo internet - a v tesnom závese nasleduje nehoda, ktorá má za následok poškodenie displeja. Nemožno opomenúť ani stratu dát. O svoje súbory prichádza až pätina ľudí.

4 tipy, ako pripraviť smartfón na dovolenku

Smartfón je na dovolenke neoceniteľným pomocníkom. Môžeme ním fotografovať, rezervovať si auto alebo ubytovanie, skontrolovať časy odchodov trajektov, nastaviť vyhliadkové trasy, zostať v kontakte s rodinou či koordinovať plány s priateľmi na mieste. Opomenúť netreba ani aktivitu na sociálnych sieťach. Dovolenkové obdobie dáva smartfónom zabrať - musia totiž zniesť náročnejšie vonkajšie podmienky. Takto svoj telefón na dovolenku pripravíte s prehľadom.

Majitelia smartfónov sa najviac obávajú zničeného displeja

Skontrolujte si odolnosť telefónu

 

Plážový piesok či voda predstavujú náročné podmienky pre každé mobilné zariadenie. Množstvo smartfónov sa dnes chváli IP certifikátom, ktorý zaručuje určitú úroveň ochrany pred vonkajšími vplyvmi. Top smartfóny Huawei, ako napríklad P30 Pro či Mate 20 Pro, sa môžu pochváliť zvýšenou úrovňou ochrany IP68, vďaka ktorej im trochu piesku či neslaná voda nerobia problém.

 

Veľký pozor si však treba dať na slanú morskú vodu. Tá dokáže poškodiť vnútorné komponenty takmer okamžite. Pred “okúpaním” v mori nie je v bezpečí žiadny smartfón a takáto nehoda ho dokáže nenávratne zničiť.

 

Podľa prieskumu spoločnosti Huawei sa až 68 % ľudí v strednej Európe najviac obáva o poškodenie displeja. Za jeho opravu platia majitelia smartfónov v strednej Európe v priemere až 150 eur. Oplatí sa preto myslieť na jeho ochranu, no ak sa už nehoda stala, prináša Huawei príjemné riešenie. Ak navštívite niektorý z autorizovaných servisov (ich zoznam nájdete tu) počas posledného štvrtku, piatku alebo soboty v mesiaci, získate ochrannú fóliu na displej zadarmo. Využiť tiež môžete 30-eurovú zľavu na nezáručnú opravu displeja.

 

Zálohujte si dáta

 

Zálohovanie je ako poistenie - neplánujete ho využiť, ale vždy je lepšie ho mať. Ak smartfón stratíte alebo ho poškodíte a predtým ste si jeho obsah zálohovali, môžete ľahko získať späť všetky potrebné informácie: aplikácie, fotografie či dôležité kontakty.

 

Existuje viacero spôsobov, ako uchovať dáta z telefónu v bezpečí - či už na cloudovom úložisku, alebo fyzicky (na počítači, SD karte alebo USB). Pred odchodom na dovolenku sa oplatí obetovať pár minút času a urobiť zálohu. Samozrejme, najlepšie (a najistejšie) je zálohovať pravidelne.

 

Strata dát patrí podľa stredoeurópskeho prieskumu Huawei medzi najpálčivejšie problémy, ktoré trápia majiteľov smartfónov. O svoje súbory prišla za posledné dva roky až pätina respondentov.

 

Pozor na prehrievanie

 

Prehrievanie zariadení sa stalo jednou z kľúčových tém, ktoré výrobcovia riešia.Tento problém sa však nemusí prejavovať len pri zvýšených požiadavkách na výkon, ale napríklad aj pri bežnom používaní pri extrémnych letných teplotách.

 

Huawei získal začiatkom tohto roka patent na funkčný grafén, ktorým sú vybavené vybrané modely smartfónov. Táto inovácia sa okrem iného podieľa aj na lepšom chladení zariadenia - dokáže znížiť teplotu zaťažovaných vnútorných častí o 1°C.

 

Je dobré tiež myslieť na to, že pri Supercharge nabíjaní sa teplota smartfónu zvyšuje. Preto je ideálne, ak prebieha v tieni alebo chladnejšej miestnosti.

 

Doplnková výbava

 

Rôzne dovolenkové plány si vyžadujú rôzne doplnky. Smartfónová výbava vám uľahčí množstvo činností, na ktoré smartfón budete používať. Nie je na škodu si dopredu naplánovať aktivity a na základe toho si zabezpečiť kvalitné originálne príslušenstvo ešte pred vycestovaním.

 

Plánujete fotiť krajinu či prírodné scenérie? Statív sa postará o stabilitu. Chystáte sa stráviť veľa času na cestách autom? Zvážte rýchlonabíjačku do auta či magnetický držiak. Na dlhšie cesty sa môže hodiť bezdrôtové nabíjacie puzdro alebo powerbanka s veľkou kapacitou.


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Na slovenský trh mieri P smart Z, prvý smartfón od Huawei s pop-up fotoaparátom (29. 7. 2019)
 Ako zhotoviť najkrajšie letné fotky? 3 tipy od známeho fotografa celebrít Kristiana Dowlinga (18. 7. 2019)
 USA poskytnú licencie na obchodovanie s Huawei len v istých prípadoch (9. 7. 2019)
 Huawei predstavuje službu Huawei Cares: K smartfónu série P30 získate výmenu rozbitého displeja zadarmo (4. 7. 2019)
 Smartfóny Huawei P30 a P30 Pro prichádzajú na Slovensko v novej neprehliadnuteľnej farbe (2. 7. 2019)
 Huawei spustil na Slovensku Servisné dni: Získajte ochrannú fóliu zadarmo a zľavu na opravu (1. 7. 2019)
 Huawei môže nakupovať niektoré komponenty od firiem z USA, ale zostáva na čiernom zozname (1. 7. 2019)
 Huawei sa pripravuje na pokles predaja smartfónov (17. 6. 2019)
 Foto šampión strednej triedy predviedol, čo dokáže: Takto vyzerá Slovensko objektívom Huawei P30 lite (11. 6. 2019)
 Huawei P30 Pro vyzval v unikátnom fotosúboji profesionálne zrkadlovky (31. 5. 2019)nasledujúci článok >>
Miniséria Černobyľ láka zvedavých turistov aj do Litvy, kde seriál natáčali
<< predchádzajúci článok
Skupina Kraftwerk uspela v 20-ročnom súdnom spore o autorstvo

Majitelia smartfónov sa najviac obávajú zničeného displeja - diskusné fórum čitateľov