04. júna 2006

Majstrami Európy futbalistov do 21 rokov premiérovo Holanďania

Majstrami Európy futbalistov do 21 rokov sa po prvý raz v histórii stali mladí Holanďania. V nedeľňajšom finálovom súboji na Estádio do Bessa Século XXI. v portugalskom Porte si "oranjes" poradili s ...

PORTO 4. júna (WN(SITA) - Majstrami Európy futbalistov do 21 rokov sa po prvý raz v histórii stali mladí Holanďania. V nedeľňajšom finálovom súboji na Estádio do Bessa Século XXI. v portugalskom Porte si "oranjes" poradili s Ukrajinou 3:0 (2:0). O prvé dva presné zásahy víťazov sa ešte v prvom polčase postaral útočník Klaas Jan Huntelaar, pričom ten druhý pridal z pokutového kopu. Dvadsaťdvaročný Huntelaar je jedným z najväčších talentov holandského futbalu, v klube oblieka dres Ajaxu Amsterdam. Skóre finálového zápasu uzavrel v štvrtej minúte nadstaveného času Nicki Hofs.

Holanďania sa stali v histórii európskych mládežníckych šampionátov v poradí ôsmou krajinou s titulom do 21 rokov. Zverenci trénera Foppe de Haana vo finále Ukrajincom oplatili prehru zo základnej B-skupiny 1:2, ktorá ich takmer stála postup do semifinále.

Finále - výsledok:
Holandsko - Ukrajina 3:0 (2:0)
Góly: 11. a 43. (druhý z 11 m) Huntelaar, 90.+ Hofs, ŽK: Vlaar - Jarmaš, Jacenko, Romančuk, Fesčuk, rozhodoval: Martin Hansson (Švéd.)
Holandsko: Vermeer - Tiendalli, Vlaar, Luirink, Emanuelson - Aissati (79. Zomer), De Zeeuw, Schaars, Hofs - Huntelaar, Castelen (69. De Ridder)
Ukrajina: Pjatov - Jarmaš, Čigrinskij, Jacenko, Romančuk - Michalik, Godin (46. Fesčuk), Čeberiačko, Maksimon - Milevskij, Fomin (46. Alijev)