Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. mája 2011

MAKÚCH: Súčasné inflačné tlaky v eurozóne sú dočasnéInflácia v eurozóne je podchytená, súčasné inflačné tlaky pominú. Povedal to v piatok guvernér Národnej banky Slovenska a člen rady guvernérov Európskej ...Zdieľať
jozef makuch Jozef Makúch Foto: SITA/Tomáš BenedikovičBRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) - Inflácia v eurozóne je podchytená, súčasné inflačné tlaky pominú. Povedal to v piatok guvernér Národnej banky Slovenska a člen rady guvernérov Európskej centrálnej banky Jozef Makúch. Podľa neho je totiž rast spotrebiteľských cien v krajinách platiacich eurom dobre zachytená zo stredno a dlhodobého hľadiska, kým súčasné tlaky na rast cien sú len dočasné.

Makúch tiež uviedol, že výsledky priebežného hodnotenia pokroku Grécka pri plnení podmienok pomoci budú musieť byť preštudované ešte pred rozhodnutím o budúcej pomoci zadlženej krajine. "Očakávam, že do konca júna alebo začiatkom júla bude pripravená správa Medzinárodného menového fondu, Európskej centrálnej banky a misie Európskej únie," povedal Makúch novinárom.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Stav ozbrojených síl je kritický, tvrdí Galko
<< predchádzajúci článok
USA: Zradili ste Izrael, obviňuje Obamu republikán Romney