Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

12. októbra 2017

Malinová bude cez víkend patriť hubáromIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Erika Ďurčová
Malinová 12. októbra (TASR) - Obec Malinová (okres Prievidza) bude cez víkend 14. a 15. októbra patriť hubárom. Miestne pohostinstvo sa stane dejiskom piateho ročníka výstavy húb, organizátori pripravili i poradňu či ochutnávku jedál, informoval za organizátorov Pavol Remiaš.


"Na výstave, ktorá je jedinou podobnou na hornej Nitre, sa môžu zúčastniť hubári zo širokého okolia bez ohľadu na trvalé bydlisko, ktorí v priebehu 13. a 14. októbra prinesú do pohostinstva akékoľvek čerstvé huby. Nemusia to byť bežné jedlé, ale aj jedovaté, nejedlé i neznáme huby," načrtol Remiaš.

Súčasťou podujatia bude podľa neho aj hubárska poradňa, návštevníci si môžu prezrieť rôznu literatúru vrátane najväčšej encyklopédie húb na svete, ktorej autorom je mykológ Ladislav Hagara. "Opakovane sa o ňom bude premietať aj videofilm - S vedcom na hubách, ako i ďalšie videofilmy o hubách, výstavách aj hubároch z Malinovej a hornej Nitry," doplnil.

Prinesené exempláre bude posudzovať odborná porota, ktorá 14. októbra o 17.00 h udelí vecné ceny za najkrajšie, neznáme alebo raritné huby, odmenu dostanú i najmladší hubári. Po vyhodnotení bude o 18.00 h nasledovať ochutnávka jedál z prinesených húb.

Výstavu organizujú členovia Slovenskej mykologickej spoločnosti pri Slovenskej akadémii vied.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravná nehoda pri obci Hybe má jednu obeť, letí tam vrtuľník
<< predchádzajúci článok
Druhý test potravín v ČR potvrdil rôzne zloženie produktov v rámci EÚ

Malinová bude cez víkend patriť hubárom - diskusné fórum čitateľov