Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2018

Maloobchodné tržby v USA v marci vzrástliAmerickí spotrebitelia sa v marci vrátili do obchodov, ktorých tržby po troch mesiacoch poklesu konečne vzrástli. Prispelo k tomu najmä zvýšenie predaja áut, nábytku a ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Washington 16. apríla (TASR) - Americkí spotrebitelia sa v marci vrátili do obchodov, ktorých tržby po troch mesiacoch poklesu konečne vzrástli. Prispelo k tomu najmä zvýšenie predaja áut, nábytku a spotrebičov.


Americké ministerstvo obchodu v pondelok informovalo, že maloobchodný predaj v krajine vzrástol v marci o 0,6 %, najstrmšie od novembra 2017, oproti februáru, keď medzimesačne klesol o 0,1 %. Predaj áut pritom vyskočil až o 2 %, najviac za šesť mesiacov.

Analytici očakávali v marci miernejšie oživenie maloobchodného predaja a predpovedali, že sa zvýši o 0,4 %.

Po vylúčení predaja áut stúpol odbyt amerických maloobchodníkov v marci len o 0,2 %.

V prvých dvoch mesiacoch tohto roka maloobchodné tržby v USA klesli, keďže spotrebitelia si po silnej predvianočnej sezóne urobili prestávku v nakupovaní.

Údaje z minulého mesiaca naznačujú, že Američania sa vrátili do obchodov a opäť viac míňajú. Ekonómovia predpovedajú, že zdravá dôvera spotrebiteľov, stabilné pracovné príležitosti a vplyv zníženia daní budú v nasledujúcich mesiacoch podporovať aj stabilný rast výdavkov.

Ministerstvo dodalo, že v marci stúpli tržby v obchodoch s potravinami, reštauráciách, baroch a drogériách. A naopak, klesli v obchodoch s potrebami pre dom a záhradu a obchodoch s odevmi a športovým tovarom.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Počet starobných dôchodcov na Slovensku je 1.064.569
<< predchádzajúci článok
Bundesbank varuje pred obchodnou vojnou

Maloobchodné tržby v USA v marci vzrástli - diskusné fórum čitateľov